Egzosomy Arkana Advanced Therapy

Egzosomalny zabieg restrukturyzująco-biostymulujący.

egzosomy Arkana

Egzosomy Arkana Advanced Therapy​ – co to jest?

To zabieg kosmetologiczny tzw. egzosomalnej restrukturyzacji i biostymulacji skóry. Firma Arkana zastosowała w nim innowacyjny opatentowany ExoComplex® – skoncentrowany kompleks egzosomów wyizolowanych z czerwonej pomarańczy, granatu i winogron. ExoComplex® ma działanie biostymulujące na keratynocyty i fibroblasty, które zwiększają produkcję kolagenu o 60%, przywracając skórze właściwą strukturę i gęstość. Ma też działanie silnie antyoksydacyjne i naprawcze na uszkodzenia DNA komórek. Stosowane w zabiegu EXO Serum zawiera aż 20 bilionów egzosomów roślinnych w 1 ml, co gwarantuje skuteczność i szybko widoczny efekt działania, a w trakcie procedury dostarczamy skórze 60 bilionów egzosomów. W Exo Serum wykorzystano środowisko silnej koncentracji kwasu hialuronowego o różnym ciężarze molekularnym, przez co komórki skóry mają zapewnione najlepsze warunki do fuzji z egzosomami. ExoComplex® został zawieszony w specjalnym medium zawierającym skoncentrowany czysty kwas hialuronowy nowej generacji w trzech rozmiarach cząsteczkowych XS, S, M, który pełni rolę biostymulatora i boostera dla egzosomów. Aby zadbać o właściwy poziom nowych komórek, jako trzeci składnik dopełniający działanie pozostałych, dochodzi kompleks czynników wzrostu IGF-1, EGF, FGF i VEGF, które stymulują odnowę i pobudzają namnażanie komórek skóry właściwej i naskórka, ale również indukują proces angiogenezy oraz formowanie macierzy zewnątrzkomórkowej i wiązań międzykomórkowych, nadających skórze jędrność i elastyczność.

Poznaj lepiej zabieg Arkana Advanced Therapy

Zabieg wykonujemy na twarz, szyję i dekolt. To też metoda wzmocnienia włosów (w zabiegu trychologicznym na skórę głowy).

 • utrata jędrności, wiotkość skóry,
 • opadanie tkanek, tzw. chomiki, zaburzenie linii żuchwy,
 • zmarszczki i bruzdy,
 • wiotkość skóry szyi i dekoltu,
 • szary, matowy kolor skóry, brak blasku,
 • niejednolity koloryt skóry,
 • nierówna struktura skóry,
 • brak napięcia i elastyczności skóry,
 • skóra palacza,
 • fotouszkodzenia,
 • skóra sucha, odwodniona,
 • skóra wrażliwa, naczyniowa, atopowa, wymagająca odbudowy i regeneracji,
 • blizny, rozstępy,
 • skóra wymagająca regeneracji, narażona na stres oksydacyjny i uszkodzenia,
 • wypadanie włosów,
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa,
 • biologiczny booster zabiegów hi-tech, np. laseroterapii.

Zabieg zalecamy zwykle powtarzać 3-4 razy w odstępach co miesiąc. Po upływie 6 miesięcy warto wykonać zabieg tzw. przypominający.

Poprawę kondycji skóry widać już po pierwszym zabiegu, ale proces restrukturyzacji wymaga czasu potrzebnego skórze do przejścia wszystkich etapów przebudowy, więc do osiągnięcia widocznych efektów trzeba poczekać około 6 tygodni. Skóra staje się bardziej napięta, sprężysta, elastyczna, zyskuje bardziej jednolity, promienny wygląd, spłyceniu ulegają zmarszczki, wygasza się rumień. Skóra staje się wyraźnie młodsza, zregenerowana, odporna na działanie czynników zewnętrznych.

egzosomy Arkana

Czas trwania zabiegu

dowiedz się więcej

Zabieg trwa ok. godziny.

Stopień bólu

dowiedz się więcej

Jest to zabieg bezbolesny, jedynie w trakcie aplikacji kwasowego eksfoliatora możesz odczuwać lekkie szczypanie skóry, które ustępuje po zmyciu kosmetyku.

Rekonwalescencja

dowiedz się więcej

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i od razu pozwala wrócić do codziennych czynności.

Jak przebiega zabieg Arkana Advanced Therapy?

Sercem całej terapii jest aplikacja dwóch rodzajów serum – Exo Serum z PRP Serum. Zestaw EXO + PRP Advanced Treat zawiera 2 ampułki, które tworzą kompletny zabieg. W składzie PRP Serum znajduje się peptyd miedziowy (GHK-Cu) uznany za silny aktywator przebudowy tkanki oraz hexapeptide-33 (W3 Peptide) naśladujący działanie osocza bogatopłytkowego. Zapewnia to dodatkową stymulację nie tylko kolagenu typu I i IV, ale również dekoryny i fibronektyny. Dekoryna to bardzo ważny proteoglikan, który jest zaangażowany w prawidłowy proces gojenia ran. Fibronektyna to z kolei składnik osocza niezbędny między innymi w procesie odnowy komórkowej. Ponadto GHK- Cu stymuluje komórki macierzyste i przywraca im zdolność do dzielenia się oraz przedłuża żywotność komórek skóry. Najbardziej efektywne podanie egzosomów, ale także peptydów następuje podczas mezoterapii mikroigłowej, dzięki której ich potencjał restrukturyzujący jest w pełni wykorzystany.

 

Zabieg składa się z następujących etapów:

 • Oczyszczenie skóry i demakijaż.
 • Nałożenie eksfoliatora na bazie kwasu bursztynowego i kwasów AHA – na 2-3 minuty.
 • Zmycie eksfoliatora, tonizacja skóry.
 • Aplikacja Exo Serum – mezoterapia mikroigłowa (metoda gliding – ruchy posuwiste.)
 • Aplikacja PRP Serum – mezoterapia mikroigłowa (metoda stamping, tzw. stemplowania).
 • Aplikacja PRP Mask w płachcie – na 20-30 min.
 • Wykończenie kremem PRP Rejuvenator.

Jak przygotować się do zabiegu Arkana Advanced Therapy?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Na 1-2 tygodnie przed jego wykonaniem zalecamy wdrożyć suplementację witaminy C – dodatkowo pobudzi ona fibroblasty do produkcji kolagenu w skórze, dzięki czemu efekty będą jeszcze lepsze!

krem Arkana

„Egzosomy są absolutnie przyszłością medycyny. Te roślinne – stosowane w pielęgnacji skóry – przyniosły prawdziwy przełom w nieinwazyjnej regeneracji i odnowie skóry. Zabieg egzosomalny Arkany jest świetnym przygotowaniem do procedur medycyny estetycznej i ich uzupełnieniem.”

Dr Barbara Jerschina

Exo Power Serum

Arkana Advanced Therapy – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu mogą być widoczne delikatne zaczerwienienie skóry, ale skóra wygląda bardzo ładnie – świeżo, promiennie, jest lepiej napięta. Nie wymagana jest żadna rekonwalescencja. Zalecamy natomiast domową pielęgnację z kremem Exo Power oraz suplementację Exo Nutri Power.

Zadzwoń i umów się na wizytę!

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu Arkana Advanced Therapy

Produkty wykorzystywane w zabiegu są wprowadzane mikronakłuciami, terapię tę można jednak wesprzeć także działaniem lasera frakcyjnego i radiofrekwencji mikroigłowej. To świetny zabieg regenerujący i kondycjonujący skórę, który działa jak booster dla medycyny estetycznej, pozwalając uzyskiwać jeszcze lepsze efekty przy użyciu np. wypełniaczy kwasu hialuronowego czy stymulatorów tkankowych. Warto również zastosować egzosomy po zabiegach termoliftingu, fototerapii, radiofrekwencji i HIFU. Egzosomy posiadają właściwości przeciwzapalne i przyspieszające gojenie, co pozwala przyspieszyć regenerację i skrócić czas rekonwalescencji po zabiegach laserowych czy intensywnych peelingach chemicznych dla wzmocnienia procesów odnowy.

Jak najbardziej! Skóra tuż po jego wykonaniu jest pięknie napięta, promienna, ma zdrowy kolor.

Już zaraz po zabiegu widać lepsze napięcie skóry, która zyskuje promienny blask i ładny koloryt, ale na pełen efekt trzeba poczekać minimum 6 tygodni, tyle bowiem trwa proces tworzenia się nowego kolagenu i elastyny oraz regeneracji skóry.

Oczywiście! „Podziurkowanie” skóry laserem frakcyjnym usprawni ich wchłanianie i zwiększy efektywność, a z drugiej strony nałożone na uszkodzoną skórę egzosomy przyspieszą gojenie się skóry po inwazyjnych zabiegach.

Zabieg nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań. Może być bezpiecznie wykonywany nawet na delikatnej skórze wrażliwej, atopowej i naczynkowej, pod warunkiem że nie jest ona uczulona na żaden składnik stosowany w terapii. Jest to zabieg całoroczny.

Zabieg jest bardzo bezpieczny i nie wywołuje działań niepożądanych pod warunkiem dobrej kwalifikacji pacjenta i odpowiedniego przeprowadzenia całej procedury.

Shopping Cart