Efekt Baby Face!

Marzysz o gładkiej, promiennej, miękkiej, jednolitej skórze? To właśnie efekt Baby Face, jaki możesz uzyskać tzw. laserową mezoterapią z użyciem lasera tulowego LaseMD Ultra! Zabieg polecany jest dla osób z pierwszymi objawami starzenia się skóry.

Odmładzanie dla młodych

Skóra starzeje się już od 25. roku życia, choć młode osoby zwykle nie myślą jeszcze o zmarszczkach, wiotkości i innych objawach upływu czasu, na jakie pracują już w młodym wieku chociażby często wystawiając skórę na słońce czy działanie dymu papierosowego. Warto mieć tego świadomość, bo już w młodym wieku zaczyna się powolny proces ubytku kolagenu i elastyny w skórze, co w nie tak znowu odległej przyszłości będzie mieć wpływ na przyspieszony proces starzenia się i pojawianie się zmarszczek. Tzw. laserowa mezoterapia / prysznic laserowy to zabieg doskonały właśnie dla osób z pierwszymi objawami starzenia się skóry, które chcą dbać o skórę profilaktycznie.

Co oznacza laserowa mezoterapia?

Laser tulowy LaseMD Ultra wykorzystuje falę o długości 1927 nm i charakteryzuje się wysoką absorpcją wody, niższą jednak niż w laserze Er:YAG czy CO2. Co to oznacza dla ciebie? Przede wszystkim większy komfort podczas zabiegu i brak okresu rekonwalescencji, ponieważ nie dochodzi do naruszenia warstwy naskórka (ilość zawartej w nim wody jest niewystarczająca do wywołania ablacji). Jednocześnie dzięki technologii frakcyjnej w skórze powstają mikrokanaliki, które ułatwiają wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry – uważa się, że bez takiego wspomagania tylko ok. 10% efektywnych składników przenika przez naskórek. Mikrokanaliki zamykają się w ciągu 1-3 godzin, a aktywne nanocząsteczki działają w skórze właściwej ze 100% biodostępnością. W ten sposób możemy dostarczyć w głąb skóry np. witaminę C, retinol, kwas traneksamowy (doskonały na przebarwienia) czy resweratrol (silny antyoksydant). I w tym właśnie sensie mówimy o „mezoterapii”, a więc dostarczaniu składników aktywnych w głąb skóry.

Jak wygląda zabieg?

To tzw. laserowy prysznic – bardzo szybki, mało bolesny zabieg, który nie narusza naskórka, nie przegrzewa mocno tkanek, nie powoduje dyskomfortu (możemy też wcześniej nałożyć na skórę krem znieczulający albo zastosować miejscowe chłodzenie). W pierwszym etapie laser frakcjonuje skórę, robiąc w niej mikrokanaliki, w drugim – aplikujemy na skórę odpowiednio dobrany kosmeceutyk. Wszechstronne działanie odmładzające i rewitalizujące będzie miała witamina C, która pobudza w skórze produkcję kolagenu, rozjaśnia przebarwienia, przywraca promienny blask, chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Tuż po zabiegu skóra jest jedynie lekko zaczerwieniona, może też pojawić się delikatny obrzęk, ale laser tulowy nie wymaga rekonwalescencji i gojenia się skóry. Już po kilku godzinach skóra wygląda jak nowa! Z tego powodu polubią go młode osoby, które nie mogą sobie pozwolić na wyłączenie z życia towarzyskiego czy zawodowego.

LaseMD Ultra to jedyne urządzenie, które łączy działanie lasera z aplikacją ampułek ze składnikami aktywnymi w formie nanocząsteczek. Co ciekawe, mają one sypką postać – aktywowane są do fazy płynnej tuż przed aplikacją, dzięki czemu są świeże i niezwykle efektywne.

Efekty zabiegu Baby Face

To przede wszystkim miękka, gładka, rozświetlona, świeża skóra – jak u niemowlaka! Regularnie powtarzany zabieg ma doskonałe działanie przeciwstarzeniowe: niweluje drobne zmarszczki i objawy fotostarzenia, poprawia napięcie i jędrność skóry, wyrównuje jej strukturę i koloryt, rozjaśnia przebarwienia, redukuje też typowe dla młodych, skłonnych do przetłuszczania skór rozszerzone pory. Na skutek gromadzenia się w ujściach mieszków włosowych nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka może dojść do ich trwałego poszerzenia – w ten sposób powstają charakterystyczne małe wgłębienia i dziurki, widoczne na powierzchni skóry. Dzięki zastosowaniu laseroterapii możesz liczyć na zmniejszenie ich widoczności i poprawę wyglądu tłustej skóry, do terapii zawsze też włączamy naszym pacjentkom zabiegi oczyszczające i odświeżające. Dzięki temu skóra staje się gładsza, bardziej miękka i elastyczna, ładniej wygląda też na zdjęciach, nawet bez makijażu.

Shopping Cart