“In taking care of yourself, harmony between the inner state and the outer appearance is the most important.”

DR BARBARA JERSCHINA FACE & BODY CLINIQUE

Our clinic offers a wide range of treatments to delay the ageing process. Rejuvenating treatments using the most modern technologies. Comprehensive planning of the treatment programme, diagnosis of general health, development of an effective treatment and rejuvenation process, and work on increasing vitality.

“I have been specialising in aesthetic and anti-ageing medicine for years. 

I offer a wide range of treatments to delay the ageing process. My philosophy of "fighting against time" involves taking care of good health and fitness in the first place, and then applying rejuvenating treatments using the most modern technologies.

My speciality is comprehensive planning of the treatment programme, diagnosis of general health, development of an effective treatment and rejuvenation process, and work on increasing vitality. A holistic approach to health and good looks”..

Dr Barbara Jerschina

Book a consultation and we will choose the best rejuvenating or slimming treatments for you.

Our treatments

Get to know our services better and then schedule a professional consultation with our experienced experts.

Rejuvenation

Do you want to look younger and brighter?

Slimming

Do you want to slim down and tone your body?

Aesthetic gynecology

Do you want to improve your appearance or comfort in the intimate area?

Haven’t made up your mind?

Your satisfaction is most important to us, which is why the treatments we offer are safe and effective. And thanks to original methods, the effects of treatments are intensified and visible faster.

45ACA7F4-6CBF-4518-AE6B-B2B045C145AD_1_105_c
2D6F1861-DC51-48CD-91B5-940EEE4F9F55_1_105_c

Read reviews of our clinic

Agata W
Agata W
2023-05-06
Polecam gorąco Panią Doktor Pełen profesjonalizm pewna ręka precyzyjne oko i perfekcyjnie wykonany zabieg ! Po zabiegu wyglądam pięknie ! Przemiła atmosfera wspaniały zespół Do zobaczenia 💕
Jacek Kozlowski
Jacek Kozlowski
2023-04-24
Bardzo polecam klinikę. Z przyjemnością korzystam zarówno z usług dr Jerschiny jak i zabiegów kosmetologicznych. Jestem bardzo zadowolony. Atmosfera super, profesjonalizm super, podejście do klienta zupełnie wyjątkowe. Reasumując miejsce o unikalnym klimacie, bezpieczeństwie zabiegów i doskonałych efektach.
Małgorzata Maria Growińska
Małgorzata Maria Growińska
2023-02-19
Pani doktor Barbara Jerschina z ciepłym, merytorycznym i indywidualnym podejściem. Cały zespół kosmetologów na Topiel 18 super! Polecam
Patrycja Zadrożyńska
Patrycja Zadrożyńska
2023-02-16
Korzystam z usług Pani doktor już od kilku lat. Ogromnie cieszę się, że w końcu ma swoją prywatną klinikę i mogę bywać tam częściej! Korzystam z usług zarówno Pani doktor jak i kosmetologów pracujących w klinice. Osobiście polecam masaż powięziowy twarzy oraz zabiegi pielęgnacyjne, zwłaszcza Hydrafacial.
Magdalena Swidlicka
Magdalena Swidlicka
2023-02-04
Serdecznie polecam klinikę. Zarówno Panią Barbarę, która jest profesjonalistką, a poza tym miłą i szczerze interesującą się swoimi pacjentami osobą oraz personel. Dziewczyny są zawsze uśmiechnięte, chętnie doradzają i dbają o komfort w trakcie zabiegów. Jestem bardzo zadowolona z efektów.
Magda K Krol
Magda K Krol
2023-01-30
I received amazing service, the staff is so friendly and professional. Highly recommended !
Ewa Dyderska
Ewa Dyderska
2023-01-21
Najlepsza doktor medycyny estetycznej w Warszawie.
Beata Grabiańska
Beata Grabiańska
2022-11-03
Od lat korzystam z uslug Pani Doktor i dzieki niej z przyjemnoscia patrze w lustro. Wygladam naturalnie, doktor dba by moja skora byla mloda i zageszczona. Akurat nie robie wolumetrii etc bo lubie naturalne rysy twarzy. Klinika wyposazona mega sprzetowo. Obsluga mega profesjonalna. Pani Doktor patrzy na pacjenta wiekopoziomowo bo jest przede wszystkim lekarzem. Polecam z calego serca.
Monika Ostaszewska
Monika Ostaszewska
2022-09-10
Nie polecam usług tej Pani. Tak skorygowała kształt ust kwasem hialuronowym, że po kilku latach od zabiegu nadal są mocno wyczuwane grudy i nierówności. Pomimo zgłoszenia problemu krótko po wykonaniu zabiegu, Pani Jerschina stwierdziła, że wszystko się ułoży i żeby się nie przejmować. No cóż- nie ułożyło się.
Shopping Cart