Lanluma
Głównym składnikiem LANLUMA jest kwas L-polimlekowy (PLLA) o działaniu biostymulującym.
LANLUMA – co to jest?
LANLUMA jest biostymulatorem tkankowym, a więc preparatem, który po podaniu w skórę pobudza fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu i elastyny – tworząca się gęsta sieć ich włókien tworzy naturalne rusztowanie dla tkanek, co prowadzi do odmłodzenia i ujędrnienia skóry, poprawy owalu, spłycenia zmarszczek. Poprzez produkcję kolagenu pojawia się też naturalny, nasilający się w czasie efekt przywrócenia objętości (np. w obrębie policzków) zanikającej w wyniku procesów starzeniowych. Głównym składnikiem LANLUMA jest kwas L-polimlekowy (PLLA) – substancja biostymulująca znana i wykorzystywana w medycynie od ponad 30 lat (PLLA fizjologicznie występuje też w ludzkiej skórze).
W zabiegach, w zależności od wskazań, wykorzystujemy dwa rodzaje produktów LANLUMA:
LANLUMA V (210 mg PLLA) – rekomendowany do zabiegów na twarz, szyję i dłonie,
LANLUMA X (630 mg PLLA) – rekomendowany do zabiegów na ciało, np. w celu zaokrąglenia pośladków w unikalnej procedurze „brzoskwiniowych pośladków”.
Poznaj lepiej zabieg Lanluma
Zabieg może być wykonywany na takich obszarach, jak:
- twarz,
- szyja,
- dekolt,
- dłonie,
- ramiona,
- pośladki,
- profilaktyka przeciwstarzeniowa,
- utrata jędrności, wiotkość skóry,
- ubytki objętościowe pojawiające się z wiekiem, np. zapadnięte policzki,
- zmarszczki i bruzdy, fałdy nosowo-wargowe,
- opadanie tkanek, zaburzenia linii żuchwy, tzw. chomiki,
- płaskie, opadające pośladki (kwadratowe lub w kształcie litery A), wymagające uniesienia i zaokrąglenia,
- luźna, wiotka skóra ramion, tzw. pelikany,
- cellulit I, II i III stopnia (uda, pośladki, ramiona),
- objawy starzenia się szyi i dekoltu – drobne zmarszczki, obręcze Wenus, wiotkość skóry,
- objawy starzenia się dłoni – zanik objętości, luźna skóra, zmarszczki.
- Procedura zabiegowa na twarz zwykle obejmuje 2-4 sesje w odstępach 6-tygodniowych.
- W przypadku cellulitu i wiotkości skóry (uda, ramiona, pośladki) zwykle wykonujemy 3 sesje co 2-3 miesiące, a następnie raz na 6 miesięcy sesję podtrzymującą.
- Aby uwypuklić pośladki, zwykle wykonujemy 1-3 sesje co 4-6 tygodni.
Proces przebudowy skóry w wyniku pobudzenia produkcji kolagenu zaczyna się ok. 6-8 tygodni po zabiegu i trwa przez ok. 9-10 miesięcy. Rezultaty uzyskane po 3 sesjach utrzymują się ok. 2 lat.
Trzeba pamiętać, że tuż po zabiegu może być widoczny efekt wolumetryczny będący wynikiem wypełnienia tkanek preparatem. Ma on więc charakter przejściowy – znika, gdy woda wchodząca w skład LANLUMA ulegnie wchłonięciu. Teraz musisz cierpliwie poczekać ok. 2-3 miesięcy na przebudowę skóry wskutek stymulacji kolagenu i „zbudowanie” w ten sposób naturalnej objętości, która dzięki wykorzystaniu naturalnych zdolności regeneracyjnych organizmu utrzymuje się długotrwale.
Czas trwania zabiegu
dowiedz się więcej
Ok. 30 minut. W przypadku stosowania kremu znieczulającego należy do tego doliczyć kolejne min. 30 minut (tyle czasu krem musi pozostawać na skórze, aby zadziałać). Można też zastosować znieczulenie iniekcyjne albo lekarz może dodać lidokainę do wody w trakcie przygotowywania mieszanki do iniekcji. W naszej klinice stosujemy też autorski sposób znieczulania skóry do zabiegów iniekcyjnych, zwłaszcza biostymulujących, z użyciem kompresów chłodzących i uciskania skóry.
Stopień bólu
dowiedz się więcej
Dzięki zastosowaniu znieczulenia zabieg jest praktycznie bezbolesny.
Rekonwalescencja
dowiedz się więcej
Zabieg na twarz nie wymaga długiej rekonwalescencji, od razu po jego wykonaniu można wrócić do codziennych aktywności. Natomiast jeśli zabieg wykonujemy na pośladki, zalecamy noszenie specjalnej bielizny uciskowej, co jednak nie wyłącza pacjentów z codziennego życia.
Jak przebiega zabieg Lanluma?
Preparat ma postać proszku, który lekarz musi wymieszać ze sterylną wodą tuż przed wstrzyknięciem. Może też dodać do tego lidokainę lub wcześniej zastosować znieczulenie. Zwykle preparat podawany jest kaniulą – na głębokość zależną od obszaru i wskazań. Na koniec lekarz wykonuje masaż ostrzykiwanych miejsc, który jest niezbędnym elementem procedury, i powinien być kontynuowany przez pacjenta przez 2 tygodnie po zabiegu. W przypadku zabiegu na pośladki, na sam koniec zabiegu zakładany jest opatrunek dla podtrzymania efektu uniesienia i zmiany kształtu pośladka.
Jak przygotować się do zabiegu Lanluma?
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, ale na kilka dni przed jego wykonaniem unikaj stosowania środków przeciwzapalnych mogących obniżać krzepliwość krwi (np. popularnej Aspiryny), ponieważ mogą one zwiększać ryzyko pojawienia się siniaków i krwiaków po iniekcji. W dniu zabiegu nie spożywaj kawy ani alkoholu. Gdy planujesz zabiegi biostymulujące, warto też wprowadzić wcześniej suplementację witaminy C do diety, ponieważ dodatkowo pobudza ona produkcję kolagenu, zainicjowaną podaniem LANLUMA.
„Od wielu lat pracuję z biostymulatorami na bazie PLLA. To niezwykle skuteczna substancja biostymulująca, która pozwala nie tylko odmłodzić twarz, ale też modelować ciało, zwłaszcza w okolicy pośladków!”
Dr Barbara Jerschina
Lanluma – zalecenia po zabiegu
Tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta i tkliwa, szybką ulgę przyniesie więc zastosowanie okładów chłodzących. Objawy te mają charakter przejściowy i zwykle całkowicie ustępują w ciągu 2-3 dni.
Uwaga! Bardzo ważne jest, aby przez 2 tygodnie po zabiegu wykonywać codziennie masaż ostrzykniętych obszarów zgodnie z instrukcjami lekarza, które otrzymasz w naszej klinice. Masaż trwa ok. 5-10 minut i zwykle należy go robić od 2 do 5 razy dziennie, nie jest to więc bardzo uciążliwe dla pacjentów. To pozwoli na równomierne rozłożenie preparatu w tkankach, zmniejsza też ryzyko wystąpienia grudek i guzków, które czasami pojawiają się po zabiegu.
Poza tym należy przestrzegać typowych zaleceń pielęgnacji skóry po zabiegach iniekcyjnych:
- w dniu zabiegu zalecamy nie myć już skóry i nie nakładać na nią żadnych kremów,
- dbaj o czystość skóry, używając łagodnych środków myjących; nie dotykaj jej brudnym rękami, nie przecieraj używanym ręcznikiem, wymień pościel na czystą, nie przytulaj się do domowych zwierzaków,
- jeśli pojawiło się zaczerwienienie lub siniaczki, możesz stosować specjalne kremy przyspieszające gojenie się skóry po zabiegu,
- przez co najmniej 1 tydzień unikaj basenu, siłowni, gorących kąpieli, sauny, energicznych ćwiczeń,
- chroń skórę kremem z wysokim filtrem SPF – miejsca wkłuć są uwrażliwione na działanie promieni UV,
- po zabiegu na twarz zwykle już kolejnego dnia możesz nałożyć na skórę makijaż, najlepiej mineralny (czystym pędzlem),
- warto też kontynuować suplementację witaminą C, przez co najmniej miesiąc po zabiegu,
- należy też pić dużo wody, ok. 2,5 litra dziennie,
- po zabiegach biostymulacji należy zastosować pełnowartościową dietę ze szczególnym uzupełnieniem białka, aby miał z czego powstawać nowy kolagen.
W przypadku modelowania pośladków zaleca się bandażowanie oraz stosowanie bielizny uciskowej po zabiegu, aby podtrzymać kształt pośladków.
Zadzwoń i umów się na wizytę!
FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu Lanluma
LANLUMA ma działanie biostymulujące, czego efektem jest poprawa objętości i odmłodzenie skóry od środka. Czasami jednak konieczne może być, zwłaszcza u osób z zaawansowanymi objawami starzenia, uzupełnienie jej działania wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego czy toksyną botulinową. Z LANLUMA zalecamy też łączyć zabiegi odświeżające, oczyszczające i kondycjonujące skórę, takie jak Silk Peel, Aquapure, Hydrafacial czy Geneo, oraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, takich jak lasery czy plazma, warunkiem jednak jest wcześniejsze zaplanowanie ich kolejności i odstępów między nimi – dla bezpieczeństwa i skuteczności całej terapii. W przypadku cellulitu i zabiegów na ciało najlepsze efekty uzyskujemy łącząc zabiegi z dietą i ćwiczeniami oraz technologiami hi-tech, np. falą uderzeniową. Zapraszamy na konsultacje u dr Barbary Jerschiny, która specjalizuje się w programach przeciwstarzeniowych i odchudzających.
Zdobywające popularność zabiegi biostymulujące pobudzają w skórze produkcję kolagenu i elastyny, a więc tzw. białek podporowych skóry, odpowiedzialnych za jej jędrność, gęstość i elastyczność. To wpływa na poprawę owalu, uniesienie chomików, spłycenie zmarszczek, a nawet naturalną odbudowę objętości, np. w okolicy policzków.
LANLUMA nie jest wypełniaczem w takim sensie jak preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Uzyskana objętość jest, można powiedzieć, wytworzona samodzielnie przez nasz organizm, w wyniku pobudzenia skóry do produkcji kolagenu i elastyny – nowe włókna z czasem tworzą nowe podparcie dla tkanek, skóra staje się bardziej jędrna, gęsta i napięta. Zabieg w niektórych przypadkach, zwłaszcza u młodszych osób, może zastąpić kwas hialuronowy, ale warto zawsze podejść do poprawy wyglądu kompleksowo, co pozwala na uzyskanie najlepszych efektów.
LANLUMA zapewnia efekt utrzymujący się do 2-3 lat. Zależy to nie tylko od indywidualnych predyspozycji, ale także, w dużej mierze, od twojego stylu życia, diety, nawyków pielęgnacyjnych. Na pewno należy unikać palenia papierosów i nadmiernej ekspozycji na słońce – czynniki te sprzyjają bardzo szybkiej degradacji kolagenu, co powoduje gorsze i krótsze efekty zabiegów biostymulacji.
- Ciąża i karmienie piersią
- Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
- Choroby nowotworowe
- Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
- Zaawansowana cukrzyca
- Tendencje do powstawania bliznowców
- Alergia na składniki preparatu
Preparatu nie wolno podawać w okolicy oka, oczodołu i ust!
Odpowiednio wykonany zabieg jest bardzo bezpieczny i niesie bardzo małe ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych. Większość z nich ma charakter przejściowy (siniaki, krwiaczki). Czasami mogą też pojawić się grudki i guzki, co zwykle jest związane z nieodpowiednią techniką podania preparatu czy masowania tkanek po zabieg. Dr Barbara Jerschina ma bardzo duże doświadczenie w stosowaniu biostymulatorów (w tym na bazie kwasu L-polimlekowego), a każdy zabieg jest poprzedzony odpowiednią kwalifikacją pacjenta, co pozwala zminimalizować ryzyko działań niepożądanych. W naszej klinice dostaniesz też dokładne wskazówki, jak postępować ze skórą po zabiegu. Zapraszamy!