MonaLisa Touch

Niezwykle skuteczny, laserowy zabieg rewitalizacji okolic intymnych.

MonaLisa Touch - co to jest?

MonaLisa Touch to niezwykle skuteczny, laserowy zabieg rewitalizacji okolic intymnych, który szybko i skutecznie pozwala zniwelować wiele przykrych dolegliwości intymnych związanych z wiekiem, przebytymi porodami czy menopauzą, takich jak atrofia czy suchość pochwy, nawracające infekcje czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Wykonywany jest przy użyciu innowacyjnego systemu laserowego SmartXide2 V2LR, stworzonego do terapii stref intymnych i rewitalizacji błony śluzowej pochwy. Laser wykorzystuje specjalny puls (D-Pulse) podawany punktowo (DOT Therapy), dzięki czemu jego energia stymuluje tylko określony, bezpieczny obszar tkanki pochwy, wywołując w niej proces regeneracji bez ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek i organów. Co ważne, skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów MonaLisa Touch potwierdzają badania kliniczne, histologiczne i ultrasonograficzne.

Poznaj lepiej zabieg MonaLisa Touch

MonaLisa Touch wykonuje się w obrębie pochwy (wewnętrznie i zewnętrznie), sromu i odbytu.

Działanie lasera polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Jego kontrolowana energia dostarczana jest odpowiednio dobraną końcówką do kanału pochwy oraz do obszaru wejścia do pochwy. Wskutek „ogrzania” tkanek dochodzi do obkurczania się kolagenu – pochwa staje się bardziej napięta, elastyczna i zwarta. Laser oddziałuje bezpośrednio na błonę śluzową ścianek pochwy stymulując metaboliczną aktywację fibroblastów. Badania histologiczne, realizowane we współpracy z Uniwersytetem w Pawii, wykazały, że laser MonaLisa Touch pobudza syntezę kolagenu oraz glikogenu (odpowiedzialnego za nawodnienie tkanek) w macierzy zewnątrzkomórkowej. Dzięki temu regeneruje błonę śluzową, a także przywraca fizjologiczne pH i odpowiedni skład flory bakteryjnej, czego efektem jest zmniejszenie tendencji do infekcji i podrażnień.

 

MonaLisa Touch jest też skuteczną metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu objawiającego się mimowolnym wyciekiem moczu podczas np. biegania, kichania czy tańczenia. Działanie lasera polega na wzmocnieniu ścian pochwy, powięzi wewnątrzmiednicznej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Obkurczenie tkanek powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

 

Zabiegi trwają kilka minut, są bezbolesne i często już jeden daje praktycznie od razu odczuwalną poprawę, a pacjentki są bardzo zadowolone z efektów! W wielu przypadkach rewitalizacja okolic intymnych metodą MonaLisa Touch wpływa pozytywnie na jakość całego życia naszych pacjentek, ich samoakceptację, poczucie atrakcyjności, satysfakcję seksualną.

  • suchość pochwy, ból podczas stosunku,
  • atrofia pochwy,
  • zespół rozluźnienia pochwy,
  • łagodne i umiarkowane objawy wysiłkowego nietrzymania moczu,
  • nawracające stany zapalne i podrażnienia okolic intymnych,
  • przerost lub asymetria warg sromowych,
  • przebarwienia i zmiany pigmentacyjne w obrębie okolic intymnych,
  • blizny po nacięciu krocza przy porodzie.

  Generalnie zabieg MonaLisa Touch można polecić wszystkim kobietom, które prędzej czy później będą odczuwać dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego, zwłaszcza po przebytych porodach i w okresie menopauzy.

U wielu pacjentów widoczną poprawę widać już po jednym zabiegu. Czasami należy go powtórzyć – zwykle od 2 do 4 razy nie częściej niż co 4 tygodnie. W przypadku nietrzymania moczu wskazane jest wykonanie 3-4 zabiegów co 4-6 tygodni, a następnie dla podtrzymania efektów – raz w roku.

Pierwsze efekty są odczuwalne po upływie 3-7 dni od zabiegu. Na pełen rezultat trzeba jednak poczekać ok. miesiąca. Możesz liczyć na:

 • poprawę nawilżenia pochwy,
 • poprawę jej napięcia, uelastycznienie,
 • uczucie ciaśniejszej pochwy, zmniejszenie jej obwodu,
 • zmniejszenie tendencji do infekcji intymnych i podrażnień,
 • zwiększenie satysfakcji seksualnej,
 • redukcję objawów wysiłkowego nietrzymania moczu,
 • estetyczną korekcję zewnętrznych narządów płciowych, np. przerośniętych warg sromowych mniejszych, co ma wpływ nie tylko na ich wygląd, ale też funkcjonalność,
 • zmniejszenie widoczności blizn w okolicy krocza,
 • zmniejszenie dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego w okresie menopauzy,
 • rehabilitację poporodową.

Najlepsze efekty uzyskujemy u kobiet w okresie przedmenopauzalnym oraz w trakcie leczenia hormonalną terapią zastępczą, gdy menopauza już wystąpiła. Dlaczego? Jeśli występuje zbyt długa, paroletnia przerwa w działaniu estrogenów, dochodzi do nieodwracalnych zmian w śluzówce pochwy i leczenie może być nieskuteczne.

Czas trwania zabiegu

dowiedz się więcej

Zabieg jest bardzo krótki i trwa ok. 10-15 minut.

Stopień bólu

dowiedz się więcej

Zabieg endowaginalny, czyli przeprowadzany wewnątrz pochwy, jest całkowicie bezbolesny! W przypadku zewnętrznych narządów płciowych można zastosować na 15 minut przed zabiegiem znieczulenie miejscowe, ale zwykle nie jest to konieczne.

Rekonwalescencja

dowiedz się więcej

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i od razu po nim można wrócić do codziennych aktywności. Głównym ograniczeniem jest unikanie współżycia przez 7 dni.

Jak przebiega zabieg MonaLisa Touch?

Zabiegi laserem MonaLisa Touch wykonywane są za pomocą specjalnych końcówek: wewnątrz pochwy (leczenie atrofii pochwy i wysiłkowego nietrzymania moczu), zewnętrznie w obrębie pochwy i odbytu, a także specjalną głowicą do zabiegów chirurgicznych (labioplastyka bez skalpela, z natychmiastową koagulacją, bez krwawienia). Są zupełnie bezbolesne i trwają zaledwie kilka minut.

Jak przygotować się do zabiegu MonaLisa Touch?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, pacjentka musi jednak mieć ważne badanie cytologiczne (wykonane nie później niż 6 miesięcy przed wizytą). Zawsze jest też poprzedzony konsultacją lekarza. 

„Holistyczne podejście do kobiecego piękna i dbałość o dobre samopoczucie moich pacjentek zaowocowały wprowadzeniem do kliniki zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. MonaLisa Touch przywraca kobietom pewność siebie, poczucie kobiecości i pełen komfort. To zabieg dla każdej z nas!”

Dr Barbara Jerschina

MonaLisa Touch – zalecenia po zabiegu

 • Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji i nie wyłącza z codziennego życia – jedynym rygorystycznym zaleceniem jest unikanie współżycia przez co najmniej 3 (do 7 dni) po jego wykonaniu.
 • Aby wspomóc proces gojenia po laserze, możesz też stosować w tym czasie globulki dopochwowe np. z kwasem hialuronowym.
 • Unikaj basenu i kąpieli w wannie.
 • W dniu zabiegu ogranicz intensywny wysiłek fizyczny i nie dźwigaj ciężkich przedmiotów.

Zadzwoń i umów się na wizytę!

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu MonaLisa Touch

Laser ten świetnie uzupełnia działanie wypełniaczy kwasu hialuronowego i mezoterapię okolic intymnych. Celem wypełniaczy jest odbudowa objętości w obrębie warg sromowych większych, która zanika wraz z wiekiem oraz u osób uprawiających intensywnie sport, a mezoterapii – nawilżenie i rewitalizacja zewnętrznych narządów płciowych. Laser w połączeniu z kwasem hialuronowym pozwala też zmniejszyć widoczność blizny po nieprawidłowo wygojonym nacięciu krocza. Może też być łączony z ginekologią plastyczną oraz z farmakologicznym leczeniem objawów menopauzy.

Nie, jest to zabieg całkowicie bezbolesny, co jest zaskoczeniem dla wielu pacjentek. Nie wymaga znieczulenia, a stosowane w nim głowice ginekologiczne zapewniają pełen komfort podczas zabiegu. Pacjentka może jedynie odczuwać delikatne ciepło.

To zależy. Zwykle nawilżenie pochwy oraz wynikające z jej przebudowy zmniejszenie stanów zapalnych i infekcji obserwujemy już po jednym zabiegu. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu konieczne może być powtórzenie zabiegu 3-4 razy. 

Zwykle zalecamy powtarzać zabieg raz na 1-2 lata. Dobrze jest też wykonać go po porodzie, zwłaszcza gdy planujesz kolejną ciążę – tkanki będą lepiej do niej przygotowane.

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne, niezaleczone infekcje narządów rodnych
 • Choroby nowotworowe
 • Miesiączka

Dobrze wykonany zabieg jest bezpieczny i obarczony małym ryzykiem skutków ubocznych. Bardzo rzadko występuje niewielkie krwawienie/plamienie po zabiegu.  

Shopping Cart