Laser tulowy LaseMD Ultra
Prawdziwy przełom w laseroterapii, skuteczny w rozwiązywaniu wielu problemów dermatologicznych.
Laser tulowy – co to jest?
Laser tulowy wykorzystuje falę o długości 1927 nm, co powoduje, że zabiegi są łagodne dla skóry, komfortowe dla pacjenta, a jednocześnie skuteczne w rozwiązywaniu wielu problemów dermatologicznych. Wynika to z tego, że jest to laser tzw. subablacyjny, a nie ablacyjny (nie powoduje naruszenia i koagulacji naskórka). Jest to laser frakcyjny, który tworzy w skórze mikrokanaliki (otoczone zdrową tkanką) – te kontrolowane mikrouszkodzenia z jednej strony pobudzają procesy gojenia i naprawy tkanek (co przekłada się np. na zmniejszenie blizn i zagęszczenie skóry), a z drugiej ułatwiają wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Laser tulowy pozwala też na rozjaśnianie nawet głębokich i rozległych przebarwień.
LaseMD Ultra firmy Lutronic wykorzystuje podczas zabiegu specjalne kosmeceutyki, umożliwiający dostarczanie w głąb skóry aktywnych nanocząsteczek, dobranych do problemów skóry.
Zabiegi są szybkie, nieinwazyjne, nie wymagają rekonwalescencji, można je wykonywać przez cały rok. Laser tulowy radzi sobie z przebarwieniami, bliznami np. potrądzikowymi, rozszerzonymi porami. Umożliwia też przeprowadzenie resurfacingu twarzy, pobudza jędrność skóry, zapewnia efekt promiennej, gładkiej, jednolitej, napiętej skóry (tzw. Baby Face).
Poznaj lepiej zabieg
Laser ma wszechstronne działanie, dzięki czemu może być stosowany na całej twarzy (także na delikatnej okolicy oczu) oraz na całym ciele (np. w redukcji blizn czy rozstępów oraz odmładzaniu szyi, dekoltu czy dłoni).
- uszkodzenia słoneczne, objawy fotostarzenia
- profilaktyka przeciwstarzeniowa
- brak elastyczności i napięcia skóry
- drobne linie, zmarszczki
- zmiany barwnikowe: plamy soczewicowate, plamy soczewicowate słoneczne, plamy starcze, piegi, ostuda oraz hiperpigmentacja pozapalna
- niejednolity koloryt skóry
- nierówna tekstura skóry, rozszerzone pory
- sińce po wypełnieniach, sińce po zabiegach liftingu
- młodzi pacjenci: nierówna tekstura skóry, pory, przetłuszczająca się skóra, aktywny trądzik, blizny trądzikowe, blizny z przebarwieniami
- rewitalizacja skóry głowy
- skóra palacza
- blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe
- objawy starzenia szyi, dekoltu i dłoni
To zabieg zarówno dla osób z widocznymi objawami starzenia (ujędrnienie poprzez stymulację produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego), jak i młodszych (efekt Baby Face!). Radzi sobie z trudnymi przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, nierówną strukturą skóry, pomaga leczyć cerę łojotokową i trądzikową oraz z rozszerzonymi porami.
W przypadku resurfacingu laserowego już jeden zabieg daje widoczny efekt odmłodzenia skóry. W przypadku głębokich przebarwień oraz blizn zabieg trzeba powtórzyć kilkakrotnie, w odstępach co 4-6 tygodni, w zależności od reakcji skóry.
To przede wszystkim:
- rozjaśnienie przebarwień i zmian pigmentacyjnych,
- redukcja blizn różnego pochodzenia,
- wygładzenie skóry, wyrównanie jej struktury,
- poprawa wyglądu skóry trądzikowej i tłustej,
- zmniejszenie zasinień np. po inwazyjnych zabiegach,
- rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu skóry,
- zagęszczenie i ujędrnienie skóry,
- poprawa napięcia i elastyczności skóry,
- zmniejszenie rozszerzonych porów,
- ogólne odmłodzenie twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni,
- efekt Baby Face.
Zabieg poprzedzony jest demakijażem i dokładnym oczyszczeniem skóry, u pacjentów z niską wrażliwością na ból możemy też zastosować miejscowe znieczulenie kremem, choć w większości przypadków chłodzenie skóry jest w zupełności wystarczające, aby zabieg przebiegł w pełni komfortowo.
Do zabiegu wykorzystujemy różne końcówki, które zapewniają szybki przebieg całej procedury, jej bezpieczeństwo i skuteczność. Są to w zależności od wskazań:
- końcówka z rolką – pozwala przeprowadzić zabieg na całą twarz przez ok. 6-8 minut,
- końcówka kwadratowa – przeznaczona jest do zabiegów redukcji trądziku, blizn i rozszerzonych porów,
- końcówka grzebieniowa – służy do rewitalizacji skóry głowy,
- końcówka S5 – dzięki większej średnicy wiązki oraz obszarowi skanowania o wymiarach 6 x 10 mm umożliwia przeprowadzanie zabiegów na szyi i klatce piersiowej w 10-15 minut.
Laseroterapia połączona jest też z aplikacją składników aktywnych w optymalnych stężeniach ze specjalnej gamy kosmeceutyków LaseMD:
- VC – witamina C (10%) – rozjaśnia, ujędrnia i rozświetla skórę, jest silnym antyoksydantem,
- VA – retinol (2500iu) – przyspiesza odnowę komórkową, ujędrnia skórę, regeneruje uszkodzenia, wyrównuje strukturę,
- TA – kwas traneksamowy (1,2%) – skutecznie rozjaśnia nawet głębokie przebarwienia, przyspiesza proces gojenia skóry,
- RS – resweratrol (9%) – naturalny polifenol w nanocząsteczkach połączony z kwasem hialuronowym, chroni skórę przed fotostarzeniem i stresem oksydacyjnym.
Kosmeceutyki są dobierane indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Dzięki synergicznemu działaniu lasera tulowego z aktywnymi nanocząsteczkami zabiegi przynoszą widoczne efekty poprawy jakości skóry. Na zakończenie nakładamy krem łagodzący, a także krem z wysokim filtrem SPF, ewentualnie podkład mineralny.
Czas trwania zabiegu
dowiedz się więcej
Ok. 40-60 minut.
Stopień bólu
dowiedz się więcej
Zabieg jest dla pacjenta komfortowy, można powiedzieć, że to szybki „prysznic laserowy”, a uczucie ciepła i lekkiego pieczenia dodatkowo minimalizujemy stosując chłodzenie miejscowe. Większość pacjentów określa ten zabieg jako bezbolesny lub mało bolesny.
Rekonwalescencja
dowiedz się więcej
Laser nie wymaga długiej rekonwalescencji, skóra bezpośrednio po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ale bez problemu możesz wrócić do codziennych aktywności.
Laser tulowy – jak przygotować się do zabiegu?
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, zawsze jednak dobrze jest zadbać o odpowiednie nawodnienie tkanek (zalecamy pić co najmniej 1,5-2 litry wody dziennie) – dobrze nawilżona skóra lepiej reaguje na działanie lasera (jego energia jest pochłaniana przez wodę zawartą w tkankach).
Pamiętaj też o unikaniu czynników, które uwrażliwiają skórę na światło, co może skutkować jej poparzeniem lub późniejszymi powikłaniami w postaci przebarwień, a więc:
- skóra nie może być świeżo opalona, najlepiej odczekać ok. 4 tygodni,
- nie może też być posmarowana samoopalaczem, poczekaj, aż sztuczna opalenizna całkowicie zejdzie, nie stosuj kremów brązujących,
- przed zabiegiem unikaj też zabiegów i kosmetyków o działaniu drażniącym, np. peelingów chemicznych,
- wykluczone jest stosowanie retinoidów przez co najmniej 6 tygodni,
- uważaj na składniki światłouczulające, np. niektóre zioła.
„Zabiegi laserem tulowym są komfortowe, szybkie, zapewniają widoczne, a często wręcz spektakularne efekty. Koncepcja połączenia światła lasera z kosmeceutykami poszerza znacząco zakres zastosowania i efektywność tych zabiegów.”
Dr Barbara Jerschina
Laser tulowy – zalecenia po zabiegu
Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, czasami delikatnie obrzęknięta, ale rekonwalescencja przebiega bardzo szybko. Ważne jednak jest, aby po zabiegu przestrzegać zaleceń, które otrzymasz w naszej klinice. Najważniejsze to:
- w dniu zabiegu nie myj już twarzy i nie nakładaj na nią żadnych kremów,
- nie dotykaj twarzy brudnym rękami, nie przecieraj używanym ręcznikiem, nie przytulaj się do zwierzaków, zmień na czystą poszewkę, na której śpisz itp.,
- od następnego dnia oczyszczaj skórę łagodnymi środkami myjącymi,
- do pielęgnacji stosuj krem nawilżający i łagodzący,
- przez co najmniej 2 tygodnie unikaj basenu, siłowni, gorących kąpieli, sauny,
- bezwzględnie chroń skórę kremem z wysokim filtrem SPF.
Zadzwoń i umów się na wizytę!
FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu laserem tulowym
Laser tulowy w połączeniu z aktywnymi nanocząsteczkami jest wszechstronnym i zapewniającym szybko widoczne efekty zabiegiem. Możemy oczywiście uzupełniać jego działanie np. toksyną botulinową, wypełniaczami czy zabiegami odświeżającymi i oczyszczającymi. Warunkiem jednak jest wcześniejsze zaplanowanie kolejności wszystkich zabiegów i odstępów między nimi – dla bezpieczeństwa i skuteczności całej terapii (np. nie wolno stosować lasera w krótkim odstępie po podaniu wypełniaczy). Zapraszamy na konsultacje u dr Barbary Jerschiny, która specjalizuje się w programach przeciwstarzeniowych.
W większości przypadków nie musimy stosować kremu znieczulającego, ponieważ zabiegi laserem LaseMD Ultra są szybkie i mało bolesne. Komfort zabiegu poprawia też chłodzenie skóry.
To jeden z nielicznych laserów, jakie mogą być stosowane całorocznie. Oczywiście nie zwalnia cię to z obowiązku stosowania ochrony przeciwsłonecznej po zabiegu, dzięki czemu unikniesz nawrotu przebarwień.
Praktycznie od razu! Skóra staje się gładka, promienna, bardziej napięta. Na pełen efekt trzeba jednak poczekać. Musisz też pamiętać, że niektóre wskazania, takie jak blizny, trądzik czy głębokie zmiany pigmentacyjne, wymagają co najmniej kilkukrotnego powtórzenia zabiegów, a efekt będzie się pogłębiał w czasie.
LaseMD Ultra jest wsparciem w leczeniu skóry trądzikowej nie tylko ze względu na samo działanie lasera, ale także aplikowanych w trakcie zabiegu składników aktywnych, takich jak retinol.
- Ciąża i karmienie piersią
- Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
- Choroby nowotworowe
- Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
- Zaawansowana cukrzyca
- Tendencje do powstawania bliznowców
- Stosowanie retinoidów
Odpowiednio wykonany zabieg niesie małe ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych – poza przejściowymi, związanymi z krótką rekonwalescencją. Dr Barbara Jerschina, która specjalizuje się w zabiegach laserowych, ogromną wagę przykładając do bezpieczeństwa i efektywności zabiegów. W naszej klinice dostaniesz też dokładne wskazówki, jak postępować ze skórą po zabiegu, aby uniknąć powikłań. Zapraszamy!