Laserowa stymulacja młodzieńczego kolagenu Red Touch
Laser firmy DEKA pobudzający produkcję kolagenu typu I.
Na czym polega zabieg laserowej stymulacji młodzieńczego kolagenu?
W zabiegu wykorzystujemy nieablacyjny laser o długości 675 nm firmy DEKA, którego głównym celem jest zwiększenie gęstości, jędrności i objętości skóry, szczególnie w obrębie twarzy i szyi. Laser ten stymuluje w skórze produkcję kolagenu typu pierwszego (tzw. kolagenu młodości) nie uszkadzając jej. Zazwyczaj wiązka światła działa poprzez kontrolowane uszkodzenie, tworząc wtedy kolagen typu trzeciego, który dopiero po kilku dniach przekształca się w typ pierwszy. Ten zabieg umożliwia poprawę wolumetrii tkanek bez konieczności stosowania wypełniaczy (lub może być stosowany jako ich uzupełnienie).
Poznaj lepiej zabieg
Długość fai 675 nm wywołuje natychmiastowe, kontrolowane uszkodzenie włókien kolagenowych – bez uszkadzania naskórka i tkanek wokół – co prowadzi do neokolagenezy i pobudzenia w skórze produkcji kolagenu typu I. Laser sprawdza się też w redukcji zmian pigmentacyjnych, np. przebarwień posłonecznych czy melasmy.
Laser pozwala odmłodzić twarz, szyję, dekolt oraz dłonie. Może też być stosowany bezpośrednio na czerwień wargową, zapewniając ustom gładkość i apetyczną objętość bez konieczności stosowania wypełniaczy.
- utrata jędrności, wiotkość skóry,
- opadanie tkanek, chomiki,
- zmarszczki palacza,
- kurze łapki,
- linie marionetki,
- bruzdy nosowo-wargowe,
- opadające kąciki ust,
- zanik objętości ust,
- przesuszenie ust,
- skóra pozbawiona jędrności, gęstości i elastyczności,
- skóra palacza,
- skóra często narażana na działanie słońca, fotouszkodzenia twarzy, szyi, dekoltu, dłoni,
- przebarwienia,
- blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe,
- rozstępy.
Bardzo często już jeden zabieg daje widoczny efekt odmłodzenia skóry. Przy zaawansowanych objawach starzenia lub bliznach zwykle trzeba wykonać 2-3 powtórzenia w odstępach co 4-6 tygodni. Plan terapii może być modyfikowany w trakcie, w zależności od tego, jak będzie reagować twoja skóra.
To przede wszystkim:
- odbudowa wolumetrii twarzy,
- wygładzenie ust, zmniejszenie siateczki linii na wargach,
- nadanie ustom naturalnej objętości i jędrności,
- zmniejszenie zmarszczek i bruzd,
- rozjaśnienie kolorytu skóry, redukcja przebarwień,
- zagęszczenie i ujędrnienie skóry,
- redukcja blizn i rozstępów,
- ogólne odmłodzenie twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni.
Zdjęcie ukazuje efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się klienta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.
Czas trwania zabiegu
dowiedz się więcej
Ok. 15-30 minut.
Stopień bólu
dowiedz się więcej
Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Dla poprawy komfortu możemy zastosować znieczulenie miejscowe.
Rekonwalescencja
dowiedz się więcej
Laser nie wymaga długiej rekonwalescencji, od razu po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg poprzedzony jest demakijażem i dokładnym oczyszczeniem skóry. Dzięki zastosowaniu w urządzeniu zintegrowanego systemu chłodzenia zabieg jest praktycznie bezbolesny dla pacjenta. Na zakończenie na skórę nakładamy krem regenerujący i opatrunkowy, a także krem z wysokim filtrem SPF.
Jak przygotować się do zabiegu?
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, zawsze jednak dobrze jest zadbać o odpowiednie nawodnienie tkanek (zalecamy pić co najmniej 1,5-2 litry wody dziennie) – dobrze nawilżona skóra lepiej reaguje na działanie lasera (jego energia jest pochłaniana przez wodę zawartą w tkankach) i ogólnie wszystkich zabiegów medycyny estetycznej.
Pamiętaj też o unikaniu czynników, które uwrażliwiają skórę na światło, co może skutkować jej poparzeniem lub późniejszymi powikłaniami w postaci przebarwień, a więc:
- skóra nie może być świeżo opalona, najlepiej odczekać ok. 4 tygodni,
- nie może też być posmarowana samoopalaczem, poczekaj, aż sztuczna opalenizna całkowicie zejdzie, nie stosuj kremów brązujących,
- przed zabiegiem unikaj też zabiegów i kosmetyków o działaniu drażniącym, np. peelingów chemicznych,
- przez minimum 2 tygodnie nie wolno stosować kremów z retinolem czy witaminą C,
- wykluczone jest stosowanie retinoidów przez co najmniej 6 tygodni,
- uważaj na składniki światłouczulające, np. niektóre zioła.
„Już od 25. roku życia w naszej skórze ubywa kolagenu, a szczególnie szybko proces ten zachodzi u pań w okresie menopauzy, powodując gwałtowne pogorszenie wyglądu i konieczność zastosowania zabiegów wolumetrycznych. Laser 675 nm pobudza produkcję kolagenu typu I, który stanowi aż 90% kolagenu obecnego w skórze, odpowiadając za jej jędrność i młodzieńczy wygląd.”
Dr Barbara Jerschina
Zalecenia po zabiegu
Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ale objawy te szybko mijają. tego samego dnia możesz nałożyć makijaż i wrócić do pracy! Wieczorem możesz umyć skórę łagodnym środkiem oczyszczającym.
Pamiętaj, aby po zabiegu chronić skórę przed słońcem. Warto też kontynuować suplementację witaminą C przez co najmniej miesiąc po zabiegu, co dodatkowo wspomoże produkcję młodzieńczego kolagenu w skórze.
Zadzwoń i umów się na wizytę!
FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu laserowej stymulacji młodzieńczego kolagenu
To zależy od tego, czego potrzebuje twoja skóra. Jeśli wymaga silnej odbudowy ubytków i wolumetrii, konieczne może okazać się uzupełnienie działania lasera np. wypełniaczami. Oczywiście plan zabiegów (ich rodzaj, częstotliwość kolejność) powinien być dobrany indywidualnie. Zapraszamy na konsultacje u dr Barbary Jerschiny, która specjalizuje się w programach przeciwstarzeniowych.
Jak najbardziej! Możesz liczyć na poprawę napięcia i jędrności skóry, a także usunięcie typowej dla tych obszarów siateczki bruzd, linii i zmarszczek. Energia lasera 675 nm jest też pochłaniana przez melaninę zawartą w skórze, dzięki czemu zabieg usunie też przebarwienia posłoneczne z dekoltu.
To zależy, jakiego efektu oczekujesz. Na pewno nie uzyskasz dużego, wyrazistego powiększenia ust, ale naturalne, subtelne – jak najbardziej! Ponadto usta stają się jędrne, gładkie, wyraźnie młodsze i bardziej apetyczne!
Pierwsze efekty są widoczne praktycznie od razu – skóra staje się bardziej napięta i gładka. Na pełen rezultat trzeba jednak poczekać ok. 3-6 miesięcy, bo tyle trwa przebudowa skóry w wyniku wzmożonej produkji kolagenu typu I wywołana laserem.
- Ciąża i karmienie piersią
- Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
- Choroby nowotworowe
- Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
- Zaawansowana cukrzyca
- Tendencje do powstawania bliznowców
- Stosowanie retinoidów
Odpowiednio wykonany zabieg niesie małe ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych – poza przejściowymi, związanymi z krótką rekonwalescencją. Laser 675 nm nie powoduje uszkodzenia naskórka. Dr Barbara Jerschina specjalizuje się w zabiegach laserowych, także tych trudnych i wymagających, a w swojej pracy korzysta z najnowocześniejszych technologii i urządzeń, ogromną wagę przykładając do bezpieczeństwa i efektywności zabiegów. W naszej klinice dostaniesz też dokładne wskazówki, jak postępować ze skórą po zabiegu. Zapraszamy!