Maeselle Nucleolift

Biostymulator tkankowy na bazie koktajlu składników aktywnych. 

Maeselle Nucleolift – co to jest?

NucleoLift to biostymulator tkankowy na bazie składników aktywnych, które dzięki synergicznemu działaniu zapewniają ujędrnienie i rewitalizację skóry z efektem liftingu i odmłodzenia owalu. Preparat pobudza produkcję kolagenu i elastyny w tkankach, co prowadzi do poprawy napięcia, gęstości i elastyczności skóry, zapobiega fotouszkodzeniom i neutralizuje negatywne skutki stresu oksydacyjnego, nawilża i odżywia skórę, ma właściwości regenerujące i naprawcze, dzięki czemu może też być stosowany w leczeniu blizn i podrażnień. Już zaraz po zabiegu skóra jest świeża, promienna, nawilżona, napięta, a z czasem nasila się efekt jej ujędrnienia i zagęszczenia.

Preparat ten sprawdza się nie tylko jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, ale także jako metoda odmłodzenia wymagających, zniszczonych skór z takimi problemami, jak wiotkość i opadanie tkanek, nawracające przebarwienia, siatka widocznych linii i zmarszczek, matowy, ziemisty koloryt, podrażnienia, skóra odwodniona i niedotleniona, narażona na przewlekły stres oksydacyjny. 

Poznaj lepiej zabieg preparatem Maeselle Nucleolift

W składzie preparatu znajdują się:

 • 1% Sodium DNA (sól sodowa kwasu deoksyrybonukleinowego) – stymuluje procesy przebudowy i regeneracji skóry, naprawia fotouszkodzenia, nawilża i odżywia, sprawia, że skóra staje się jędrna, gładka, promienna.
 • 1% Calcium Phantotenate (sól wapniowa kwasu pantotenowego, witamina B5) – ma działanie odżywcze i łagodzące, nawilża, wygładza, wzmacnia skórę.
 • 0,3% Koenzym A – pobudza procesy regeneracyjne, opóźnia proces starzenia się skóry, chroni przed stresem oksydacyjnym spowodowanym nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, łagodzi podrażnienia, zmniejsza widoczność blizn.
 • 0,1% Witamina E – neutralizuje działanie wolnych rodników, poprawia nawilżenie skóry.
 • 0,1% Retinyl (pochodna retinolu) – pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, poprawia napięcie skóry, modeluje owal twarzy. 
 • Peptydy: Tripeptide-1, Oligopeptid-68, Tetrapeptide-30, Oligopeptide-4 – inicjują przebudowę kolagenu i procesy regeneracyjne, wyrównują koloryt, wygładzają linie mimiczne i zmarszczki (neuropeptydy), opóźniają starzenie się skóry.

Zabieg może być wykonywany na takich obszarach, jak:

 • twarz,
 • szyja,
 • dekolt,
 • dłonie,
 • skóra głowy.
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa,
 • utrata jędrności, wiotkość skóry,
 • widoczne linie i zmarszczki mimiczne,
 • zmarszczki i bruzdy, fałdy nosowo-wargowe,
 • opadanie tkanek, zaburzenia owalu,
 • skóra odwodniona, sucha, niedotleniona,
 • skóra palacza,
 • nierówny koloryt skóry,
 • szary, matowy wygląd skóry, brak blasku,
 • skłonność do podrażnień wynikająca z uszkodzenia bariery ochronnej skóry,
 • objawy fotostarzenia, skóra narażona na przewlekły stres oksydacyjny związany z nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV czy zanieczyszczenia,
 • blizny i rozstępy,
 • objawy starzenia się szyi i dekoltu – drobne zmarszczki, obręcze Wenus, wiotkość skóry,
 • łysienie i przerzedzenie włosów (Sodium DNA stymuluje też mieszki włosowe).

Zwykle zalecamy wykonać 3-4 zabiegi w odstępach co 10-14 dni. Dokładna ilość i częstotliwość jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta.

Rewitalizacyjne działanie NucleoLiftu widać praktycznie zaraz po zabiegu – skóra jest świeża, nawilżona, odzyskuje zdrowy blask! Na pełen efekt odmłodzenia owalu i liftingu tkanek, wynikający z pobudzenia produkcji kolagenu, trzeba jednak poczekać – zaczyna się on ok. 6-8 tygodni po zabiegu i trwa przez 9-10 miesięcy. 

Czas trwania zabiegu

dowiedz się więcej

Ok. 30 minut. W przypadku stosowania kremu znieczulającego należy do tego doliczyć kolejne min. 30 minut (tyle czasu krem musi pozostawać na skórze, aby zadziałać). W naszej klinice stosujemy też autorski sposób znieczulania skóry do zabiegów iniekcyjnych, zwłaszcza biostymulujących, z użyciem kompresów chłodzących i uciskania skóry.

Stopień bólu

dowiedz się więcej

Dzięki zastosowaniu znieczulenia zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Rekonwalescencja

dowiedz się więcej

Zabieg na twarz nie wymaga długiej rekonwalescencji, od razu po jego wykonaniu można wrócić do codziennych aktywności.

Jak przebiega zabieg preparatem Maeselle Nucleolift?

NucleoLift jest biostymulatorem tkankowym, co oznacza, że preparat jest podawany do skóry iniekcyjnie na odpowiednią głębokość (śródskórnie bądź podskórnie). Lekarz stosuje najczęściej technikę depozytową lub pęcherzykową, może też użyć kaniuli.

Jak przygotować się do zabiegu preparatem Maeselle Nucleolift?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, ale na kilka dni przed jego wykonaniem unikaj stosowania środków przeciwzapalnych mogących obniżać krzepliwość krwi (np. popularnej Aspiryny), ponieważ mogą one zwiększać ryzyko pojawienia się siniaków i krwiaków po iniekcji. W dniu zabiegu nie spożywaj kawy ani alkoholu. Gdy planujesz zabiegi biostymulujące, warto też wprowadzić wcześniej suplementację witaminy C do diety, ponieważ dodatkowo pobudza ona produkcję kolagenu, zainicjowaną podaniem preparatu.

„Biostymulatory są szczególnym rodzajem preparatów, które przywracają skórze młodość od środka, pobudzając jej przebudowę. Measelle NucleoLift rewitalizuje też i nawilża skórę.”

Dr Barbara Jerschina

Maeselle Nucleolift – zalecenia po zabiegu

Tak jak po każdym zabiegu iniekcyjnym, skóra w dniu zabiegu może być zaczerwieniona i obrzęknięta, ale zwykle objawy te ustępują samoczynnie. Mogą też wystąpić niewielkie siniaczki lub krwiaki, które również mają charakter przejściowy. Aby uniknąć powikłań, niezwykle ważne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących higieny i pielęgnacji skóry po zabiegach iniekcyjnych (związanych z przerwaniem ciągłości naskórka):

 • w dniu zabiegu zalecamy nie myć już skóry i nie nakładać na nią żadnych kremów,
 • dbaj o czystość skóry, używając łagodnych środków myjących; nie dotykaj jej brudnym rękami, nie przecieraj używanym ręcznikiem, wymień pościel na czystą, nie przytulaj się do domowych zwierzaków,
 • jeśli pojawiło się zaczerwienienie lub siniaczki, możesz stosować specjalne kremy przyspieszające gojenie się skóry po zabiegu,
 • przez co najmniej 1 tydzień unikaj basenu, siłowni, gorących kąpieli, sauny, energicznych ćwiczeń,
 • chroń skórę kremem z wysokim filtrem SPF – miejsca wkłuć są uwrażliwione na działanie promieni UV,
 • po zabiegu na twarz zwykle już kolejnego dnia możesz nałożyć na skórę makijaż, najlepiej mineralny (czystym pędzlem),
 • warto też kontynuować suplementację witaminą C, przez co najmniej miesiąc po zabiegu,
 • należy też pić dużo wody, ok. 2,5 litra dziennie,
 • po zabiegach biostymulacji należy zastosować pełnowartościową dietę ze szczególnym uzupełnieniem białka, aby miał z czego powstawać nowy kolagen.

Jeśli masz skłonność do opryszczki, warto też rozważyć zastosowanie w okresie okołozabiegowym leków antywirusowych, po konsultacji z lekarzem.

Zadzwoń i umów się na wizytę!

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące Maeselle Nucleolift

NucleoLift ma silne działanie biostymulujące i rewitalizujące, czasami jednak konieczne może być, zwłaszcza u osób z zaawansowanymi objawami starzenia, uzupełnienie jego działania wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego (aby odbudować duże ubytki tkankowe pojawiające się z wiekiem). Warto też zadbać o odpowiednie oczyszczenie i odświeżenie skóry – zalecamy naszym pacjentom łączenie zabiegów iniekcyjnych z takimi technologiami, jak Silk Peel, Aquapure, Hydrafacial czy Geneo. W przypadku np. głębokich blizn bardzo dobre efekty daje połączenie NucleoLiftu z laseroterapią. Warunkiem jednak jest wcześniejsze zaplanowanie całego programu zabiegów – ich odpowiedniej kolejności i odstępów między kolejnymi powtórzeniami – dla bezpieczeństwa i skuteczności całej terapii. Zapraszamy na konsultacje u dr Barbary Jerschiny, która specjalizuje się w programach przeciwstarzeniowych i odchudzających.

Zdobywające popularność zabiegi biostymulujące pobudzają w skórze produkcję kolagenu i elastyny, a więc tzw. białek podporowych skóry, odpowiedzialnych za jej jędrność, gęstość i elastyczność. To wpływa na poprawę owalu, uniesienie chomików, spłycenie zmarszczek, a nawet naturalną odbudowę objętości, np. w okolicy policzków. Można więc powiedzieć o naturalnym liftingu skóry.

NucleoLift jest biostymulatorem, więc nie dodaje objętości w takim sensie jak wypełniacze na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Jednak pobudzenie w skórze produkcji kolagenu i elastyny prowadzi do tego, że z czasem dochodzi do naturalnej odbudowy tkanek i poprawy owalu. Preparat ten jest nawet czymś więcej niż typowy biostymulator, gdyż ma też świetne działanie rewitalizujące, jak mezoterapia – nawilża, odżywia, rozświetla, poprawia napięcie skóry.

Dr Barbara Jerschina stosuje wyłącznie bezpieczne, przebadane biostymulatory medyczne na bazie skutecznych substancji pobudzających fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, takich jak kolagen, polinukleotydy czy kwas polimlekowy. Wybór preparatu zawsze jest dokonywany indywidualnie, w zależności od wskazań pacjenta, gdyż dostępne na rynku biostymulatory – mimo podobnego działania – nieco się różnią działaniem, np. niektóre są lepsze do skóry dojrzałej czy do delikatnej okolicy oczu. Wszystkie szczegóły poznasz podczas indywidualnej konsultacji u dr Barbary Jerschiny.

Sodium DNA to sól sodowa kwasu dezoksyrybonukleinowego. DNA jest naturalnym polimerem obecnym w jądrze każdej żywej komórki. Wraz z wiekiem dochodzi do degradacji DNA, co skutkuje osłabieniem podpory kolagenowej skóry, a tym samym wiotkością i opadaniem tkanek. Sodium DNA przeciwdziała tym objawom, pobudzając w komórkach procesy naprawcze i regeneracyjne. Można więc powiedzieć, że spowalnia starzenie się skóry, ma też silny potencjał antyoksydacyjny.

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
 • Choroby nowotworowe
 • Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
 • Zaawansowana cukrzyca
 • Tendencje do powstawania bliznowców
 • Alergia na składniki preparatu

Odpowiednio wykonany zabieg jest bezpieczny i niesie bardzo małe ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych. Większość z nich ma charakter przejściowy (siniaki, krwiaczki). Dr Barbara Jerschina ma bardzo duże doświadczenie w stosowaniu biostymulatorów różnego rodzaju, a każdy zabieg jest poprzedzony odpowiednią kwalifikacją pacjenta, co pozwala zminimalizować ryzyko działań niepożądanych. W naszej klinice dostaniesz też dokładne wskazówki, jak postępować ze skórą po zabiegu. Zapraszamy!

Shopping Cart