Peelingi Mediderma
Nowoczesne zabiegi odmładzające na bazie kwasów: ferulowego, azelainowego i traneksamowego.
Peelingi Mediderma - na czym polegają zabiegi?
Zabiegi Mediderma wykorzystują nowoczesne, wysoce skuteczne, przebadane substancje przeciwstarzeniowe, które dzięki nanotechnologii przenikają przez naskórek i wnikają w głębsze warstwy skóry, zapewniając szybko widoczny efekt odmłodzenia i poprawy jakości skóry. W naszej klinice oferujemy trzy silnie przeciwstarzeniowe terapie Mediderma:
Mediderma Ferulac Valencia – terapia do skóry z fotouszkodzeniami na bazie kwasu TCA i kwasu ferulowego.
Mediderma Azelac – terapia z kwasem azelainowym do skór naczyniowych, z trądzikiem różówatym.
Mediderma TRX – terapia z kwasem traneksamowym rozjaśniająca przebarwienia różnego pochodzenia.
Poznaj lepiej peelingi Mediderma
Zabiegi wykonujemy przede wszystkim na twarz, szyję i dekolt, a także dłonie czy plecy (np. celem usunięcia przebarwień posłonecznych).
Mediderma Ferulac Valencia:
- objawy fotostarzenia
- zmarszczki, bruzdy
- brak napięcia skóry
- wiotkość
- przebarwienia posłoneczne
- przesuszona, zrogowaciała skóra
Mediderma Azelac:
- skóra naczyniowa
- teleangiektazje
- skóra reaktywna, wrażliwa
- trądzik różowaty
- skóra skłonna do zaczerwienień
- rumień
- trądzik grudkowo-krostkowy
- nadmierny łojotok
- poszerzone pory
Mediderma TRX:
- przebarwienia posłoneczne
- zmiany pigmentacyjne
- melasma
- przebarwienia pozapalne
- niejednolity koloryt skóry
Już jeden zabieg może dać widoczny efekt odświeżenia i wygładzenia skóry, ale dla uzyskania pożądanego rezultatu zwykle zalecamy serię min. 4 zabiegów powtarzanych co 21-28 dni, uzupełnionych odpowiednią pielęgnacją domową. Dokładny plan terapii jest dla każdego pacjenta ustalany indywidualnie.
W zależności od zabiegu możesz liczyć na:
- odmłodzenie skóry,
- poprawę jej kolorytu,
- wyrównanie struktury,
- rozjaśnienie przebarwień,
- zwiększenie napięcia i jędrności,
- ogólny efekt odmłodzenia i odświeżenia, efekt wypoczętej twarzy.
Czas trwania zabiegu
dowiedz się więcej
Zabieg trwa ok. godziny.
Stopień bólu
dowiedz się więcej
Zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta. W trakcie aplikacji roztworów peelingujących może być odczuwane przejściowe szczypanie/pieczenie.
Rekonwalescencja
dowiedz się więcej
Rekonwalescencja zależna od stopnia intensywności zabiegu.
Jak przebiegają peelingi Mediderma?
Każdy zabieg ma swój protokół opracowany przez specjalistów Mediderma, który możemy modyfikować w zależności od potrzeb i skóry pacjenta. Główne etapy zabiegów to:
- oczyszczenie i przygotowanie skóry,
- aplikacja 1-3 warstw roztworu na bazie kwasów,
- aplikacja kremu.
W zależności od rodzaju skóry możemy też uzupełnić terapię o nałożenie w gabinecie silnie działającego kremu na bazie aktywnych składników (np. 3-Retises Nanopeel 1% w przypadku zabiegu Ferulac Valencia), który pacjent zmywa dopiero po upływie 6-8 godzin w domu.
Jak przygotować się do peelingów Mediderma?
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto zawsze jednak pić min. 2 litry wody, bo nawodniona skóra reaguje lepiej na wszelkiego typu zabiegi.
„Dbałość o jakość skóry jest dla mnie zawsze numerem jeden – bez tego korekcje estetyczne nigdy nie dadzą w 100% pożądanego efektu. Zabiegi Mediderma to nowoczesne terapie kwasowe, które pozwalają szybko cieszyć się młodszą, ładnie napiętą, jednolitą skórą i są doskonałą profilaktyką przeciwstarzeniową.”
Dr Barbara Jerschina
Peelingi Mediderma – zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, a po kilku dniach może pojawić się delikatne złuszczanie naskórka, należy wtedy:
- mocno nawilżać i natłuszczać skórę, stosując zalecone kremy pozabiegowe,
- bezwzględnie chronić skórę przed promieniami UV kremem z wysokim filtrem,
- unikać zabiegów i kosmetyków mogących podrażniać skórę, nie wolno „pomagać” skórze się złuszczyć – proces ten musi odbywać się naturalnie.
Zadzwoń i umów się na wizytę!
FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące peelingów Mediderma
Peelingi Mediderma świetnie łączą się z innymi metodami poprawy wyglądu stosowanymi w naszej klinice. Przygotowują skórę do bardziej inwazyjnych zabiegów, dzięki czemu uzyskane efekty są lepsze i trwalsze. Są też doskonałą profilaktyką przeciwstarzeniową.
W większości przypadków tak, choć pacjent musi mieć świadomość, że stosowanie ochrony przeciwsłonecznej jest w trakcie terapii niezbędne. Zabiegi na przebarwienia zwykle wykonujemy jesienią.
Tak, ale tylko przejściowo i w zależności do przebiegu terapii (jej intensywność możemy dopasowywać do reaktywności skóry danego pacjenta). Zaraz po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i piekąca, objawy te powinny jednak zniknąć w ciągu kilku godzin. W przypadku złuszczania naskórka trzeba skórę mocno nawilżać. Jeśli niepożądane objawy nasilają się lub przedłużają, konieczna jest konsultacja lekarska, ponieważ mogło dojść do wystąpienia reakcji alergicznej.
- Ciąża i karmienie piersią
- Stany zapalne skóry, podrażnienia w miejscu zabiegowym
- Choroby nowotworowe
- Alergia na składniki stosowane w preparatach używanych do zabiegu
- Stosowanie retinoidów i antybiotyków
- Bielactwo
- Łuszczyca
Mediderma oferuje nowoczesne, bezpieczne terapie przeciwstarzeniowe, które wykonane prawidłowo po odpowiedniej kwalifikacji pacjenta bardzo rzadko dają skutki niepożądane, poza przejściowym podrażnieniem, zaczerwienieniem i czasami złuszczaniem naskórka. Z tego powodu zabieg zawsze jest poprzedzony konsultacją i diagnozą skóry.