Schwarzy

Sposób na redukcję tkanki tłuszczowej i rzeźbienie sylwetki.

Schwarzy – co to jest?

Schwarzy wykorzystuje pole elektromagnetyczne oraz autorską technologię FMS (Focused Magnetic Stimulation), czyli skoncentrowaną stymulację magnetyczną. Gwałtowna zmiana pola magnetycznego, generowana przez urządzenie, przekazuje prąd bezpośrednio w głąb tkanki mięśniowej, co prowadzi do wywołania w niej intensywnych skurczy – w trakcie 30-minutowego zabiegu dochodzi nawet do 20 000-60 000 skurczy mięśni, efektu takiego nie da się uzyskać podczas treningu na siłowni. Dla porównania – 30 minut Schwarzy na obszar brzucha to jak 800 brzuszków! Dzięki temu możliwe jest wzmocnienie i rozbudowanie masy mięśniowej. Jednocześnie zabieg pobudza lipolizę w komórkach tłuszczowych, czego efektem jest redukcja tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach i wysmuklenie sylwetki.

Poznaj lepiej zabieg Schwarzy

 • nadmiar tkanki tłuszczowej
 • wiotkość skóry, opadanie tkanek
 • skóra mało napięta, luźna, pozbawiona sprężystości i elastyczności
 • mała masa mięśniowa, chęć podkreślenia i rozbudowy wybranych mięśni
 • problemy z budowaniem masy mięśniowej mimo ćwiczeń
 • chęć zwiększenia efektywności ćwiczeń na siłowni
 • brak czasu na ćwiczenia na siłowni
 • siedzący tryb życia
 • rehabilitacja pourazowa mięśni

Dostępne są różne programy – dla początkujących, standardowy i profesjonalny, a także o wysokiej intensywności na poszczególne partie ciała (brzuch, pośladki, nogi i ramiona).

Rekomendowany plan zabiegowy jest zależny od kondycji skóry i mięśni, zwykle zalecamy jednak wykonać od 6 do 8 zabiegów z częstotliwością dwa razy w tygodniu. Następnie warto raz w miesiącu przyjść do kliniki na zabieg tzw. przypominający dla podtrzymania efektu.

Obszar poddany działaniu Schwarzy praktycznie od razu po zabiegu jest ujędrniony i wzmocniony, jednak najlepsze efekty widać po upływie 2-4 tygodni od ostatniej sesji.

Czas trwania zabiegu

dowiedz się więcej

Zabieg trwa ok. 30-45 minut na jedną partię. Urządzenie jest wyposażone w dwie głowice, które mogą pracować jednocześnie, co w przypadku ud czy pośladków skraca czas o połowę (zamiast 60-90 minut zabieg trwa 30-45 minut).

Stopień bólu

dowiedz się więcej

Zabieg jest kompletnie bezbolesny, wręcz przyjemny dla pacjenta.

Rekonwalescencja

dowiedz się więcej

Zabieg nie wymaga absolutnie żadnej rekonwalescencji, nie zostawia śladów. Możesz wpaść na niego nawet w przerwie na lunch.

Jak przebiega zabieg Schwarzy?

Zabieg odbywa się w pozycji leżącej i polega na przyłożeniu do wybranych obszarów ciała dwóch aplikatorów, które z łatwością dopasowują się do różnych partii i krągłości sylwetki. Każdy z aplikatorów emituje aż 2,5 tesli mocy, powodując skurcze mięśni poprzez skoncentrowaną energię magnetyczną, co jest delikatnie odczuwane, ale komfortowe. Zabieg może być wykonywany w ubraniu! Schwarzy jest technologią bezdotykową, co oznacza, że po ustawieniu parametrów i przyłożeniu aplikatorów możemy pozostawić pacjenta w pokoju zabiegowym i pozwolić mu na pełen relaks.  

Jak przygotować się do zabiegu Schwarzy?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań.

„Istnieje wiele technologii modelujących ciało, ale coraz więcej naszych pacjentów pożąda jednoczesnego wzmocnienia i podkreślenia masy mięśniowej, a nie tylko wysmuklenia sylwetki i ujędrnienia skóry. Taki efekt zapewnia im Schwarzy.”

Dr Barbara Jerschina

Schwarzy – zalecenia po zabiegu

Dla uzyskania jak najlepszych efektów, podobnie jak po innych zabiegach na ciało, zalecamy trzymanie zdrowej diety, regularny, umiarkowany wysiłek fizyczny, a także picie dużych ilości wody, aby usprawnić proces usuwania z organizmu uszkodzonych komórek tłuszczowych.

Zadzwoń i umów się na wizytę!

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu Schwarzy

Schwarzy uzupełnia działanie innych nieinwazyjnych technologii modelujących ciało, dostępnych w naszej klinice, dzięki czemu rezultaty pojawiają się jeszcze szybciej, są lepsze i trwalsze. Szczególnie polecamy terapię łączoną Schwarzy + Onda, która została nagrodzona Perłą Dermatologii Estetycznej 2021!

Schwarzy pobudza mięśnie do jeszcze bardziej intensywnej pracy niż trening! Oczywiście, jeśli marzy ci się atletyczna sylwetka, ćwiczenia pod okiem trenera będą wskazane, ale Schwarzy doskonale zwiększy ich efektywność i przyspieszy pojawianie się wymarzonych rezultatów. Z drugiej strony, jeśli nie masz czasu na „klasyczne” ćwiczenia mające na celu wzmacnianie mięśni, Schwarzy będzie alternatywą.

Tak! Panie bardzo doceniają taką możliwość – opadające, płaskie pośladki są trudnym problemem estetycznym i do niedawna nie było innej metody na poprawę ich wyglądu poza intensywnym treningiem na siłowni czy zabiegiem chirurgicznym. Schwarzy zapewnia naturalny lifting pośladków w krótkim czasie.

Oczywiście! Jako jedna z niewielu klinik oferujemy naszym pacjentom programy indywidualnie dobranych zabiegów na ciało już od pierwszych dni odchudzania i leczenia nadwagi czy otyłości. Nie czekamy do momentu zrzucenia wagi! Dzięki temu skóra po odchudzaniu jest jędrna i napięta, a dzięki Schwarzy pacjenci szybciej budują masę mięśniową, co dodatkowo wpływa pozytywnie na wygląd całej sylwetki i szybsze efekty odchudzania.

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
 • Choroby nowotworowe
 • Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
 • Zaawansowana cukrzyca
 • Zapalenie żył
 • Ciężkie choroby serca
 • Zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

W naszej klinice wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone technologie od najlepszych światowych producentów. Schwarzy to urządzenie stworzone przez włoską markę DEKA. Zabiegi są wykonywane przez zespół doświadczonych i odpowiednio przeszkolonych kosmetologów, dzięki czemu praktycznie eliminujemy ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Każdy zabieg poprzedzony jest indywidualną konsultacją medyczną. 

Shopping Cart