Silk peel

SilkPeel to innowacyjny zabieg mikrodermabrazji diamentowej o opatentowanej technologii DermalInfusion.

Silk peel - na czym polega zabieg?

SilkPeel to innowacyjny zabieg mikrodermabrazji diamentowej o opatentowanej technologii DermalInfusion, która zapewnia kontrolowaną eksfoliację naskórka pod ciśnieniem wraz z jednoczesną infuzją preparatów pielęgnacyjnych w głąb skóry. Doskonale oczyszcza skórę, dodaje jej blasku, wygładza, ujednolica koloryt i wyrównuje strukturę, sprawia, że twarz wygląda świeżo, młodo i promiennie! Dzięki wysokiej mocy abrazji SilkPeel daje szybko widoczny efekt, zabieg może też być stosowany wspomagająco w leczeniu problemów dermatologicznych, np. blizn. Sekretem skuteczności technologii DermalInfusion jest opatentowana końcówka SilkPeel z wysokiej jakości głowicą diamentową oraz jednoczesna aplikacja indywidualnie dobranych preparatów, które zawierają silnie działające substancje aktywne, np. kwas hialuronowy, witaminę C, kwas salicylowy czy kojowy.

Poznaj lepiej zabieg Silk peel

Zabieg wykonujemy przede wszystkim na twarz, szyję i dekolt, bardzo dobrze oczyszcza też plecy.

 • skóra zanieczyszczona, z rozszerzonymi porami i widocznymi zaskórnikami
 • szary, matowy, zmęczony koloryt skóry
 • skóra przesuszona, odwodniona
 • skóra palacza
 • skóra skłonna do przetłuszczania, nadprodukcja sebum
 • objawy fotostarzenia
 • nadmierne rogowacenie skóry
 • skóra pozbawiona napięcia i elastyczności
 • utrata jędrności, wiotkość skóry
 • płytkie zmarszczki
 • niejednolity koloryt skóry
 • przebarwienia i zmiany barwnikowe
 • blizny potrądzikowe
 • skóra wymagająca regeneracji
 • skóra narażona na działanie zanieczyszczeń, wymagająca detoksykacji
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa

Efekt dogłębnie oczyszczonej, gładkiej i promiennej skóry zobaczysz już po jednym zabiegu. Jeśli zależy ci na działaniu terapeutycznym, zabieg należy powtórzyć minimum 4-6 razy nawet 1-2 razy w tygodniu. Dla podtrzymania rezultatów zaleca się wykonywać zabieg przypominający raz w miesiącu.

Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów oczyszczających skórę, a w połączeniu z infuzją indywidualnie dobranych preparatów pielęgnacyjnych zapewnia natychmiastowo widoczny efekt „nowej skóry” już po jednej wizycie! Seria zabiegów kondycjonuje i odmładza skórę, wspomaga też leczenie problemów dermatologicznych.

Czas trwania zabiegu

dowiedz się więcej

Zabieg trwa ok. 20-30 minut.

Stopień bólu

dowiedz się więcej

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

Rekonwalescencja

dowiedz się więcej

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i po jego wykonaniu można od razu wrócić do codziennych zajęć.

Jak przebiega zabieg Silk peel?

Zabieg jest szybki, przyjemny i mimo dogłębnego oczyszczania bardzo łagodny dla skóry – nie podrażnia jej i nie wywołuje zaczerwienienia ani pieczenia. Wykonuje się go specjalną końcówką SilkPeel z głowicą diamentową – resztki złuszczonego naskórka są od razu odprowadzane pod ciśnieniem do specjalnego pojemniczka. Co ważne, moc zasysania jest regulowana cyfrowo, tak aby uzyskać optymalny efekt bez drażnienia skóry.

Do infuzji stosujemy następujące preparaty (dobrane indywidualnie do potrzeb skóry):

 • nawilżający – na bazie kwasu hialuronowego,
 • rozjaśniający – kwas kojowy, kwas glikolowy i arbutyna,
 • oczyszczający – kwas salicylowy,
 • rewitalizujący i odmładzający – witamina C, witamina E, wyciąg z aloesu, kwas hialuronowy.

Jak przygotować się do zabiegu Silk peel

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, pod warunkiem że na skórze nie występują podrażnienia ani aktywne zmiany np. zapalne.

„Złuszczanie martwego naskórka jest podstawą świeżego i młodego wyglądu skóry. Dlatego SilkPeel to jeden z podstawowych zabiegów stosowanych w naszej klinice jako uzupełnienie medycyny estetycznej. Jego wyjątkowość opiera się na jednoczesnym wtłaczaniu w skórę substancji aktywnych ukierunkowanych na różne potrzeby skóry.”

Dr Barbara Jerschina

Silk peel – zalecenia po zabiegu

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i od razu po nim możesz wrócić do codziennych aktywności, a nawet wykonać makijaż i wybrać się na ważne spotkanie. Tak jak po każdym innym zabiegu związanym ze złuszczaniem martwego naskórka pamiętaj jednak o ochronie skóry przed słońcem (jest ona bardziej wrażliwa na działanie promieni UV).

Zadzwoń i umów się na wizytę!

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu Silk peel

SilkPeel świetnie łączy się z innymi metodami poprawy wyglądu stosowanymi w naszej klinice. Przygotowuje skórę do bardziej inwazyjnych zabiegów, dzięki czemu uzyskane efekty są lepsze i trwalsze. Lubimy łączyć go także z laseroterapią i VPL. Mikrodermabrazję warto włączyć na stałe do programu przeciwstarzeniowego jako profilaktykę młodej i zdrowej skóry. 

Jak najbardziej! Jest to zabieg całoroczny, który można bezpiecznie przeprowadzać o każdej porze roku. Po jego wykonaniu zalecamy jednak ochronę skóry przed promieniowaniem UV – dotyczy to każdego zabiegu złuszczającego.   

Końcówka SilkPeel została tak zaprojektowana, aby zabieg był skuteczny i jednocześnie bardzo łagodny dla skóry. Pozwala głęboko oczyścić nawet mocno zanieczyszczoną cerę, a dzięki regulacji mocy ssania nie wywołuje podrażnień. Rzadko kiedy występuje po zabiegu zaczerwienienie (przejściowe), a jeśli już – dotyczy to bardzo wrażliwej i nadreaktywnej skóry.

SilkPeel jest nieinwazyjną metodą oczyszczania i rewitalizacji skóry, która doskonale uzupełnia codzienną pielęgnację i metody typowo estetyczne. W terapii o skoncentrowanym działaniu zabiegi można powtarzać nawet 1-2 razy w tygodniu, natomiast profilaktycznie i długofalowo – najlepiej raz w miesiącu lub rzadziej. Dokładny plan zabiegowy zaproponują nasi specjaliści po konsultacji i diagnozie twojej skóry.

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne skóry, podrażnienia w miejscu zabiegowym
 • Choroby nowotworowe
 • Alergia na składniki stosowane w preparatach używanych do zabiegu
 • Nieustabilizowana cukrzyca

SilkPeel jest nieinwazyjnym, bezpiecznym, niedrażniącym zabiegiem o bardzo niskim ryzyku powikłań i skutków niepożądanych, pod warunkiem że rodzaj aplikowanego preparatu został odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta i nie występuje alergia na zawarte w nim składniki aktywne. Z tego powodu zabieg zawsze jest poprzedzony konsultacją i diagnozą skóry.  

Shopping Cart