Sposób na nową skórę!

Masz zmarszczki, widoczne bruzdy nosowo-wargowe, przebarwienia, wiotką skórę o ziemistym kolorycie? Jest wiele sposobów na te objawy, najszybciej jednak poradzi sobie z nimi laseroterapia!

Jak starzeje się skóra?

Skóra jest największym ludzkim organem i starzeje się tak jak cały organizm. A ponieważ pełni funkcje ochronne dodatkowo jest każdego dnia narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Uważa się, że za sposób i tempo, w jaki się starzejemy, tylko w 20% odpowiadają geny, pozostałe 80% to wpływ promieniowania UV, zanieczyszczeń i stylu życia.

Pierwsze objawy starzenia się skóry pojawiają się ok. 30. roku życia – to drobne zmarszczki (głównie wokół oczu, tzw. kurze łapki), utrata blasku, stopniowe zmniejszanie się elastyczności i sprężystości skóry. Początkowo wiele tych objawów pozostaje niewidocznych gołym okiem, dlatego wiele młodych osób nie docenia roli odmładzania w młodym wieku:-)

Bardziej widoczne objawy pojawiają się zwykle po 35. roku życia: wiotkość, opadanie policzków, dolina łez, niewielkie chomiczki, aby nabrać rozpędu w okresie menopauzy. Proces starzenia szczególnie szybko postępuje u palaczek, osób niezdrowo się odżywiających oraz uwielbiających się opalać! Co wtedy? Pacjentki po 40. r.ż. często przychodzą do nas po pomoc szukając terapii SOS. Oczywiście, nie da się jednym zabiegiem naprawić kumulowanych przez lata uszkodzeń – można jednak znacząco poprawić jakość i wygląd skóry odpowiednio zaplanowaną terapią z użyciem różnych zabiegów. Szczególne, niezastąpione miejsce zajmuje wśród nich laseroterapia!

Bestsellerowy resurfacing

Resurfacing to doskonały zabieg odmładzający wykonywany przy użyciu lasera. Działa na różnych poziomach skóry, powodując jej wszechstronne odmłodzenie. Wskutek stymulacji produkcji kolagenu prowadzi do ujędrnienia skóry i wygładzenia zmarszczek, odmładza owal, spłyca bruzdy nosowo-wargowe. Zabiegi resurfacingu możemy wykonać laserem CO2, wtedy jednak pacjentka musi liczyć się z okresem rekonwalescencji, jako alternatywę możemy zaproponować laser tulowy – niezwykle łagodny dla powierzchni skóry (nieablacyjny) i jednocześnie o silnym działaniu stymulującym. Laser tulowy jest też jedną z najlepszych technologii umożliwiających pozbycie się nawet trudnych przebarwień, wyrównuje strukturę naskórka, zmniejsza rozszerzone pory, spłyca zmarszczki, sprawia, że twarz staje się świeża, promienna, pełna młodzieńczego blasku – jak nowa!

Jak dbać o młodość skóry?

Zawsze zalecamy naszym pacjentkom zmianę nawyków nie tylko związanych z codzienną pielęgnacją skóry, ale też stylem życia, w tym odżywiania. Profilaktyka przeciwstarzeniowa powinna dotyczyć całego organizmu – wtedy wolniej też będzie się starzeć skóra. Najważniejsze zalecenia to:

  • Picie dużych ilości wody, co najmniej 2 l dziennie – to prawdziwe źródło młodości! Dobrze nawodnione tkanki są bardziej jędrne i sprężyste, a efekty wszystkich zabiegów są lepsze i trwalsze!
  • Ochrona przed promieniami UV – nie tylko w czasie letniego urlopu, ale też na co dzień, gdy panuje mocne nasłonecznienie, niezależnie od pory roku. Pamiętaj, że promienie UV intensyfikują też szkodliwy wpływ zanieczyszczeń i są katalizatorem wolnych rodników.
  • Włączenie aktywnych składników o udowodnionej skuteczności do codziennej pielęgnacji, takich jak retinol czy witamina C. One naprawdę doskonale działają na skórę! Aby zmaksymalizować ich wnikanie w skórę, w klinice proponujemy pacjentom zabieg laserem tulowym LaseMD Ultra połączony z aplikacją kosmeceutyków (wytworzone mikrokanaliki zapewniają ich przenikanie do głębokich warstw skóry).
  • Regularne zabiegi pobudzające produkcję kolagenu i rewitalizujące skórę z użyciem biostymulatorów tkankowych, koktajli do mezoterapii, laserów czy peelingów, a nawet technologii hi-tech. To doskonała profilaktyka przeciwstarzeniowa.
  • Pamiętaj, że podstawą młodego wyglądu skóry jest poprawa jej jakości. Dopiero wtedy można myśleć o korekcjach estetycznych. Na nic się zda powiększenie ust czy redukcja lwiej bruzdy za pomocą toksyny botulinowej, gdy skóra jest ziemista, matowa, przebarwiona, przesuszona, wiotka czy szorstka w dotyku. Dlatego w naszej klinice stosujemy kompleksowe terapie dbające o piękną skórę na każdym poziomie!
Shopping Cart