TessLift
Metoda liftingu i uniesienia tkanek twarzy i podbródka.
TessLift - co to jest?
Jest to system implantów liftingujących wykonany z biokompatybilnego z ludzkimi tkankami rozpuszczalnego polidioksanonu. Jest to metoda liftingu i uniesienia tkanek twarzy i podbródka. Tesslift to połączenie nici i siatki (ang. mesh). Są to tzw. implanty Mesh – technologia rusztowań siatkowych 3D, opatentowana jako Tesslift Soft (Tissue Elevation Suspension System). Opiera się na ażurowej, specjalnie zaprojektowanej siatce z PDO – z nicią jako rdzeniem implantu wyposażoną w zaczepy oraz z włóknami o zaawansowanej strukturze.
Trzon implantu dzięki posiadanym zaczepom zakotwicza implant we właściwej pozycji, a otaczająca go siatka bardzo szybko wbudowuje się w tkankę własną pobudzając produkcję kolagenu i elastyny oraz syntezę endogennego kwasu hialuronowego. Dzięki temu Tesslift zapewnia natychmiastowy efekt liftingujący, przyleganie do tkanek oraz wytrzymałość na rozciąganie – aż 80 razy większą od konwencjonalnych nici! Co to oznacza dla pacjenta?
Przede wszystkim natychmiastowy i silny, a jednocześnie naturalny efekt liftingu twarzy. Zabieg jest trwa ok. 60 minut, nie wymaga długiej rekonwalescencji, a efekt utrzymuje się nawet 2-3 lata.
Poznaj lepiej zabieg TessLift
Zabieg wykonuje się przede wszystkim w celu liftingu środkowej części twarzy, poprawy linii żuchwy, liftingu brwi (uzyskanie efektu tzw. foxy eyes), korekcji kształtu nosa i liftingu szyi.
- utrata jędrności, wiotkość skóry,
- opadanie tkanek, tzw. chomiki, zaburzenie linii żuchwy,
- głębokie zmarszczki, szczególnie bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki,
- fałd podbródkowy, obwisły podbródek,
- wiotkość szyi, zmarszczki na szyi,
- opadające brwi,
- opadający koniuszek nosa, asymetria nosa.
Implantacja nici jest zabiegiem jednorazowym. Powtórzenie zabiegu jest zalecane zwykle po upływie co najmniej 2, a czasami nawet 3 lat.
System liftingujący Tesslift zapewnia natychmiastowy efekt liftingu po zabiegu, podciągnięcia tkanek i wygładzenia zmarszczek (wynikający z mechanicznego napięcia i tkanek). Ponieważ jednak PDO stymuluje w skórze produkcję kolagenu i elastyny, w kolejnych miesiącach będzie się rozwijać i nasilać naturalne ujędrnienie i zagęszczenie skóry. Proces ten zaczyna się ok. 10-14 dni po zabiegu i trwa 3-6 miesięcy. Dzięki temu możesz liczyć na:
- zmniejszenie zmarszczek i głębokich bruzd,
- odmłodzenie owalu,
- uniesienie chomiczków, wyrównanie linii żuchwy,
- lifting brwi, „otwarcie” oka,
- uniesienie kącików ust,
- naturalny lifting całej twarzy, uniesienie tkanek, poprawa napięcia skóry,
- bardziej pogodny i młodszy wygląd twarzy,
- odmłodzenie szyi,
- uniesienie opadającego z wiekiem koniuszka nosa, korekcja asymetrii nosa.
Czas trwania zabiegu
dowiedz się więcej
Zabieg trwa od ok. 60 do 90 minut.
Stopień bólu
dowiedz się więcej
Zabieg wykonywany jest w podwójnym znieczuleniu (zewnętrznie krem znieczulający i podskórnie lidokaina z epinefryną), dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny.
Rekonwalescencja
dowiedz się więcej
Wprowadzenie implantów pod skórę przebiega podobnie do nici liftingujących 4d/8d Barb. Są one wprowadzane poprzez punktowe otwory, a sam zabieg jest minimalnie inwazyjny. Po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, mogą też pojawić się drobne siniaczki w miejscach wkłuć. Zwykle jednak już następnego dnia możesz wrócić do codziennych aktywności – a widoczne ślady przykryć makijażem (najlepiej mineralnym).
Jak przebiega zabieg TessLift?
- Najpierw planowanie zabiegu – dr Jerschina dokonuje dokładnej analizy wskazań przy uwzględnieniu uwarunkowań anatomicznych i proporcji twarzy – chodzi o to, aby efekt był jak najbardziej naturalny i harmonijny.
- Następnie podwójne znieczulenie miejscowe – powierzchniowe oraz podskórne, co zapewnia bezbolesność zabiegu.
- System liftingujący Tesslift jest implantowany specjalną wydrążoną igłą – przez punktowe otwory (zwykle to 2/6 punktów na każdą stronę twarzy, robione w miejscach mało widocznych, np. na bokach policzków, przy uszach, na linii włosów).
- Nici są wkładane innowacyjną techniką zygzakowatą – potrójne równoległe rozmieszczenie siatek 3D zwiększa wytrzymałość ich mocowania i wytrzymałość na działanie siły grawitacji.
- Na koniec twarz jest przemywana środkiem odkażającym i lekarz nakłada na miejsca wkłuć plastry opatrunkowe.
Jak przygotować się do zabiegu TessLift?
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, ale warto przestrzegać kilku zaleceń:
- na co najmniej 7 dni przed zabiegiem unikaj zażywania środków przeciwzapalnych mogących obniżać krzepliwość krwi (np. popularnej Aspiryny), ponieważ mogą one zwiększać ryzyko pojawienia się siniaków i krwiaków po iniekcji,
- w dniu zabiegu nie spożywaj kawy ani alkoholu,
- gdy masz skłonność do opryszczki, warto przez 3 dni przed zabiegiem (i 3-5 dni po nim) stosować lek ochronny z acyklowirem.
„Uniesienie tkanek i efekt liftingu jest obserwowany już w trakcie wykonywania zabiegu.”
Dr Barbara Jerschina
TessLift – zalecenia po zabiegu
Po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk i zaczerwienienie skóry, czasami mogą pojawić się drobne siniaki w miejscach wprowadzenia nici. Objawy te powinny ustąpić samoczynnie w ciągu 1-3 dni. W tym czasie, aby nie doszło do powikłań, należy przestrzegać kilku ważnych zaleceń:
- punkty wkłucia są zabezpieczane specjalnym plastrem, tzw. stripem i w pierwszych dobach po zabiegu bardzo ważne jest, aby dbać o higienę tych miejsc – nie dotykaj ich dłońmi, nie wycieraj używanym ręcznikiem, unikaj przytulania do zwierząt, zmień poszewkę, na której śpisz, na czystą itp.
- od następnego dnia po zabiegu możesz zacząć stosować kremy pozabiegowe, które przyspieszają proces gojenia skóry, wchłaniania siniaków i krwiaków,
- zwykle makijaż (najlepiej mineralny, zawsze czystym pędzlem) można nałożyć już następnego dnia po zabiegu.
Dla prawidłowego procesu gojenia i integracji nici z tkankami szczególnie ważne są pierwsze dwa tygodnie po zabiegu. W tym czasie:
- staraj się unikać szerokiego otwierania ust, zrezygnuj z wizyt u dentysty,
- nie wykonuj innych zabiegów w obrębie twarzy, masaży itp.,
- śpij na plecach, tak aby nie uciskać skóry w miejscu implantacji nici,
- chroń skórę przed słońcem i działaniem ciepła, nie korzystaj z sauny ani z zabiegów rozgrzewających.
Zadzwoń i umów się na wizytę!
FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu TessLift
Tesslift daje spektakularny efekt odmłodzenia całej twarzy. Warto jednak połączyć go z zabiegami odświeżającymi, oczyszczającymi i kondycjonującymi skórę, takimi jak Silk Peel, Aquapure, Hydrafacial czy Geneo, a także innymi metodami korygującymi i regeneracyjnymi, w zależności od potrzeb i wskazań. Zapraszamy na konsultacje u dr Barbary Jerschiny, która specjalizuje się w indywidualnym planowaniu programów przeciwstarzeniowych.
Tylko w pierwszych dniach po zabiegu. Po upływie ok. 2 tygodni nie powinnaś już odczuwać żadnego dyskomfortu. Dobrze zaimplantowane nici (system implantów liftingujących Tesslift) nie ciągną, nie przemieszczają się, nie wychodzą przez skórę, są niewidoczne i niewyczuwalne, nie ograniczają też mimiki twarzy.
Tak, są wykonane z polidioksanonu – bezpiecznej i biozgodnej z tkankami substancji stosowanej od wielu lat w różnych dziedzinach medycyny. Jest to materiał, który ulega wchłonięciu się z tkanek stopniowo przez ok. 12-16 miesięcy. Przez ten cały czas nici „pracują” pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu uzyskany efekt liftingu utrzymuje się nawet przez 2-3 lata.
Przede wszystkim budową (tzw. siatkową), która wpływa na ich wytrzymałość w tkankach. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie mocnego, ale jednocześnie bardzo naturalnego efektu, potrzeba mniej nitek, zabieg jest krótki, a rekonwalescencja minimalna.
Większość skutków niepożądanych ma charakter przejściowy – to przede wszystkim delikatny obrzęk, czasami drobne siniaki w miejscu wkłuć. Zabieg jednak jest mało inwazyjny i traumatyzujący dla tkanek, dlatego większość pacjentek już następnego dnia może wrócić do codziennych aktywności.
- Ciąża i karmienie piersią
- Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
- Aktywna opryszczka
- Choroby nowotworowe
- Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
- Zaawansowana cukrzyca
- Tendencje do powstawania bliznowców
- Zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
- Uczulenie na substancję, z której są wykonane nici