Trend na naturalność w medycynie estetycznej

naturalność w medycynie estetycznej

Coraz więcej mówi się o modzie na naturalność w medycynie estetycznej. Pytanie, czy trendy w potocznym znaczeniu mają w ogóle sens w kontekście zabiegów estetycznych. Przecież kwasu hialuronowego nie da się zmyć z ust jak szminki w niemodnym kolorze! Na czym więc polega „moda” na naturalność w medycynie estetycznej?

Efekty dopasowane do Ciebie, nie do zdjęć celebrytek

Usta Angeliny Jolie? Jasne, ale nie dla każdego! Na szczęście już coraz mniej pacjentek pożąda w medycynie estetycznej wyglądu kogoś innego. Pamiętaj, że każdy z nas ma swoje indywidualne rysy i cechy urody – proporcje i kształt twarzy, wielkość choćby nosa czy ust. I to do nich trzeba dopasować wszystkie poprawki. Oczywiście, wiele niedoskonałości, w tym asymetrie i dysproporcje, można dziś zniwelować mało inwazyjnymi metodami, ale ciągle powinnaś pozostać potem sobą, a nie „klonem”! Odmładzanie to nie przerabianie, ale podkreślanie i przywracanie tego, co w nas najpiękniejsze i nasze własne, a więc np. odbudowa zanikającej z wiekiem objętości czy unoszenie opadających tkanek.

Wygląd świeżej, wypoczętej, a nie „zrobionej” twarzy

Lubimy słyszeć, że wyglądamy na zrelaksowane, promienne, wypoczęte, a nie „zrobione”. I to jest właśnie cel nowoczesnej medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Pamiętaj, że nie da się całkowicie cofnąć czasu, tak abyś w wieku 50 lat wyglądała jak 20-latka. A już na pewno efektu takiego nie zapewni Ci całkowite „wyprasowanie” zmarszczek – wręcz przeciwnie, sztuczność zawsze postarza! Można natomiast za pomocą nowoczesnych preparatów i technologii odjąć kilka lat i nadać twarzy bardzo świeży, atrakcyjny wygląd w każdym wieku. Można też spowolnić proces starzenia się skóry, dbając o jej kondycję nie tylko pielęgnacją i zabiegami, ale też zdrowym stylem życia – bardzo ważne jest trzymanie prawidłowej diety, regularny wysiłek fizyczny, unikanie używek i nadmiaru słońca. To wszystko – a więc profilaktyka anti-aging – ma wpływ na nasz wygląd teraz i w przyszłości, o czym zawsze przypominam młodym pacjentkom.

Pobudzanie naturalnego potencjału skóry

Szczególne miejsce w nowoczesnej medycynie estetycznej zajmują zabiegi pobudzające młodość skóry od środka, spowalniające proces jej starzenia się i dbające o jej kondycję. Biostymulatory, takie jak KARISMA, inicjują w skórze produkcję naturalnego kolagenu, co prowadzi do jej przebudowy i odmłodzenia (KARISMA jest pod tym względem wyjątkowa, ponieważ dzięki dodatkowi kwasu hialuronowego zapewnia natychmiastowe nawilżenie i delikatne wypełnienie skóry). Zabiegi autologiczne – na bazie substancji pochodzących z tkanek własnych pacjenta, np. z osocze bogatopłytkowe z krwi bądź komórki macierzyste z tłuszczu – pobudzają w skórze procesy regeneracyjne i naprawcze. Natomiast mezoterapia na bazie kwasu hialuronowego błyskawicznie nawilża i rewitalizuje szarą, zmęczoną czy przesuszoną skórę.

Biozgodność i bezpieczeństwo!

W swojej praktyce lekarskiej sięgam po produkty medyczne najwyższej jakości, o doskonale przebadanych i skutecznych składach. Bezpieczeństwo zabiegów przekłada się bowiem na ich efekty – przewidywalne i naturalne. Niektóre preparaty iniekcyjne zawierają substancje w 100% biozgodne z ludzkimi tkankami (np. kolagen pozyskiwany z nici jedwabnika w biostymulatorze tkankowym KARISMA), co oznacza brak właściwości alergizujących i niepożądanych odczynów po zabiegu. Bardzo ważne również jest to, aby zabiegi medycyny estetycznej wykonywali wyłącznie lekarze, odpowiednio przeszkoleni w danej technice i produktach. To nie tylko kwestia estetyki i naturalnych efektów, ale też bezpieczeństwa, wynikającego m.in. ze znajomości anatomii i umiejętności radzenia sobie z ewentualnymi powikłaniami i reakcjami niepożądanymi po zabiegu.

Holistyczne i kompleksowe podejście

Naturalny, zadbany wygląd jest możliwy wyłącznie wtedy, gdy dbamy o skórę kompleksowo – codzienną pielęgnacją, dietą, zdrowym stylem życia, odpowiednio dobranymi zabiegami. Nasza klinika specjalizuje się w indywidualnym planowaniu programów zabiegowych, które uwzględniają wszystkie wskazania i potrzeby pacjenta, ale także jego możliwości czasowe czy finansowe. Dzięki temu, że posiadamy najnowocześniejsze urządzenia hi-tech, niektóre zwielokrotnione, możemy wiele zabiegów wykonywać synchronicznie na różne obszary ciała, co znacznie skraca czas wizyt i jest idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych raz chcących szybko zobaczyć efekty kuracji. Natomiast planując terapię na twarz, uwzględniam wszystkie aspekty dobrego wyglądu – jakość skóry, niedoskonałości (np. blizny potrądzikowe, naczynka, przebarwienia), asymetrie, ubytki tkankowe, opadanie skóry, zaburzenia owalu. Bardzo często na start zalecam też zabiegi oczyszczające i odświeżające, takie jak Hydrafacial, Geneo czy SilkPeel, wykonywane przez naszych kosmetologów – zapewniają one natychmiastowy efekt młodzieńczej świeżości, co od razu odejmuje lat! Skóra jest oczyszczona, nawilżona, wygładzona, promienna, wygląda atrakcyjnie i naturalnie. A to sprawia, że wszystkie inne zabiegi dają jeszcze lepsze efekty!

Shopping Cart