Mesoestetic Global Eyecon

Globalny zabieg na okolicę oczu, które rozwiązuje różne problemy estetyczne tego obszaru.

Global Eyecon – co to jest?

Global Eyecon to zabieg na okolicę oczu stworzony przez hiszpańską markę mesoestetic. Rozwiązuje różne problemy estetyczne tego obszaru, takie jak: cienie pod oczami, przebarwienia („oczy pandy”), obrzęki („worki pod oczami”), zmarszczki mimiczne i opadające powieki (oczywiście pod warunkiem, że stopień opadania nie kwalifikuje do zabiegu chirurgicznego). Jest to protokół łączący peeling z mezoterapią mikroigłową okolicy oka. 

Produkty w nim stosowane opracowane zostały dla delikatnego obszaru oka i są tolerowane przez cienką, delikatną i skłonną do podrażnień skórę w tym miejscu. Pierwsze efekty rozjaśnienia skóry i „otwarcia” oka są widoczne już po jednym zabiegu. Uzupełnieniem procedury wykonywanej w gabinecie jest pielęgnacja domowa z użyciem produktów mesoestetic do domowej pielęgnacji, w które nasze pacjentki mogą się zaopatrzyć od razu w naszej klinice. 

Poznaj lepiej zabieg

Zabieg jest przeznaczony do delikatnej okolicy oka. Może być wykonywany zarówno na górnej, jak i dolnej powiece.

 • Cienie pod oczami
 • Worki pod oczami, obrzęki pod oczami
 • Łagodne opadanie powiek, „smutne” i zmęczone spojrzenie
 • Kurze łapki
 • Drobne zmarszczki na górnej i dolnej powiece
 • Wiotkość powiek

Protokół obejmuje 6 zabiegów wykonywanych co tydzień w następującym schemacie:

3 x pericular peeling (zabiegi 1, 3 i 5)

3 x pericular solution (2, 4 i 6) + Crystal fiber eye mask

Pierwsze efekty widać już po jednym zabiegu – skóra staje się rozjaśniona, gładka, bardziej promienna i świeża, ale dla uzyskania pożądanych efektów najlepiej wykonać cały protokół Global Eyecon. Spodziewane efekty to:

 • poprawa elastyczności i napięcia skóry wokół oczu
 • spłycenie drobnych zmarszczek,
 • rozjaśnienie cieni pod oczami,
 • nadanie okolicy oczu bardziej wypoczętego, świeżego wyglądu,
 • redukcja obrzęków pod oczami,
 • efekt „otwarcia” oka,
 • naturalny lifting powiek.

Czas trwania zabiegu

dowiedz się więcej

Zabieg trwa ok. 60 minut.

Stopień bólu

dowiedz się więcej

Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu, może być odczuwane jedynie lekkie pieczenie.

Rekonwalescencja

dowiedz się więcej

Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona wskutek mikronakłuwania. Nałożenie chłodzącej maski na oczy szybko łagodzi niepożądane objawy i pacjenci praktycznie od razu mogą wrócić do codziennych aktywności.

Global Eyecon – jak przebiega zabieg?

Zabieg składa się z dwóch etapów:

Pericular peeling. Jest to peeling stworzony do delikatnej okolicy oczu. Zawiera składniki o działaniu depigmentującym i anti-aging, takie jak kwas azelainowy, rezorcynol, kwas fitowy, kwas salicylowy, kwas mlekowy, kwas cytrynowy. Jest dobrze tolerowany przez okolicę oczu, a żelowa konsystencja zapobiega spływaniu produktu podczas aplikacji. Po odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu skóry, nakładane są 3 warstwy peelingu (na 3 minuty). Po neutralizacji i zmyciu peelingu – maseczka, krem pozabiegowy i krem z filtrem.

Mikronakłuwanie i wprowadzenie składników koktajlu Pericular solution. Jest to mieszanka kwasu fitowego, ekstraktu z nostrzyka, ekstraktu z korzenia lukrecji i trokserutyny (pochodnej rutyny). Rozjaśnia cienie pod oczami, wzmacnia naczynia krwionośne, skutecznie redukuje obrzęki. Zabieg wykonujemy ruchem stempelkowym na głębokości 0,25 mm specjalnym urządzeniem z cienkimi igiełkami mesoestetic. Na koniec nakładana jest żelowa maska na okolicę oczu crystal fiber eye mask (na 15-20 minut) z kwasem traneksamowym, kwasem hialuronowym, aloesem i ekstraktem z ogórka, a następnie aplikowany krem pozabiegowy i ochrona przeciwsłoneczna.

Global Eyecon – jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga specjalnych przygotowań. Jeśli masz opryszczkę, warto zadbać o odpowiednią ochronę przed wykonaniem zabiegu i przez 2-3 dni po nim.

„Nie ma wielu nieinwazyjnych metod na trudne okolice oka o tak wszechstronnym i skutecznym działaniu. Pacjentki dziwią się, że robimy peeling na powieki, może nawet troszkę się go obawiają. Tymczasem zabieg jest łagodny, dobrze tolerowany i praktycznie od razu daje widoczny efekt!”

Dr Barbara Jerschina

Global Eyecon – zalecenia po zabiegu

Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta wskutek mikronakłuwania, objawy te jednak szybko ustępują, zwłaszcza po nałożeniu kremu zabiegowego lub/i maski żelowej w gabinecie. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można praktycznie od razu po jego wykonaniu wrócić do codziennych aktywności. Przez pierwsze 2-3 dni warto jednak trzymać się następujących zaleceń:

 • w dniu zabiegu nie myj już twarzy i nie nakładaj na nią żadnych kremów,
 • zmień na czystą poszewkę poduszki, na której śpisz,
 • dbaj o czystość skóry, używając łagodnych środków myjących; nie dotykaj twarzy brudnym rękami, nie przecieraj używanym ręcznikiem,
 • warto stosować krem pozabiegowy mesoestetic przez co najmniej kilka dni,
 • przez kilka dni unikaj basenu, siłowni, gorących kąpieli, sauny,
 • chroń skórę kremem z wysokim filtrem SPF – skóra po peelingu i mikronakłuciach jest uwrażliwiona na działanie słońca,
 • już kolejnego dnia możesz nałożyć na skórę makijaż, najlepiej mineralny (czystym pędzlem).

Dla wzmocnienia i podtrzymania efektów zabiegu zalecamy też protokół pielęgnacji domowej z użyciem kuracji z gamy mesoestetic age element (oczyszczanie, pielęgnacja dzienna i nocna). Do pielęgnacji oczu są to dwa wyjątkowe produkty:

Age element anti-wrinkle eye contour – krem wygładzający zmarszczki wokół oczu. Zawiera wyciąg z cedru o miejscowym działaniu obkurczającym naczynia krwionośne, co wpływa na redukcję cieni i worków pod oczami, oraz Acetyloheksapeptyd-1 – syntetyczny peptyd z efektem botoksu, który wygładza zmarszczki poprzez ograniczenie nadmiernej stymulacji mięśniowej w okolicy oka.

Age element brightening eye contour – krem na okolicę oka o działaniu rozświetlającym i antyoksydacyjnym. Zawiera sklareolid – bioferment otrzymywany z szałwii muszkatołowej oraz Trisaccharide-FG – glukozyd anionowy pochodzenia biologicznego. Hamuje degradację kolagenu, poprawia napięcie skóry, zmniejsza obrzęk oraz przepuszczalność naczyń krwionośnych, co redukuje worki i rozjaśnia cienie pod oczami.

Zadzwoń i umów się na wizytę!

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu Global Eyecon

Zabieg Global Eyecon jest nieinwazyjną metodą odmłodzenia i korekcji okolicy oczu. Można go dodatkowo łączyć np. z podaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej, jeśli istnieją takie wskazania. Pamiętajmy też, że choć oczy w dużym stopniu decydują o wyglądzie całej twarzy, nie można zapominać o pozostałych obszarach – w naszej klinice dużą wagę przywiązujemy do oczyszczania, odświeżania i kondycjonowania skóry. Uzupełnieniem Global Eyecon będzie też mezoterapia całej twarzy z indywidualnie dobranym koktajlem np. z gamy mesoestetic mesohyal. Zapraszamy na konsultacje u dr Barbary Jerschiny, która specjalizuje się w indywidualnym planowaniu programów przeciwstarzeniowych.

Kwas traneksamowy jest substancją znaną w medycynie od lat, stosowaną jako lek przeciwkrwotoczny, okazało się jednak, że ma doskonałe działanie rozjaśniające na skórę i w takim właśnie wskazaniu podbija rynek kosmetologii w ostatnich latach. Wykazuje również działanie łagodzące i nawilżające, zmniejsza rumień i świąd. Jest bardzo dobrze tolerowany przez delikatną i cienką skórę.

Nie, peeling ma specjalną żelową konsystencję, dzięki czemu może być bezpiecznie nakładany zarówno na górną, jak i dolną powiekę, przy samej linii rzęs.

W zabiegu Global Eyecon do zabiegu mikronakłuwania używamy specjalnego narzędzia z bardzo cienkimi igiełkami, dzięki czemu, przy użyciu odpowiedniej techniki, zabieg może być bezpiecznie wykonywany na delikatną okolicę wokół oczu, nie powodując powstawania zasinień i wylewów, a pacjent może praktycznie od razu wrócić do codziennych aktywności. Silne działanie łagodzące ma też aplikowana po zabiegu chłodząca maska na oczy.

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
 • Choroby nowotworowe
 • Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
 • Zaawansowana cukrzyca
 • Uczulenie na składniki preparatów

Odpowiednio wykonany zabieg niesie bardzo małe ryzyko wystąpienia skutków niepożądanych i powikłań, poza przejściowymi wynikającymi z mikronakłuwania skóry lub reakcji alergicznej na jeden ze składników aplikowanych na skórę. Zabieg wykonuje dr Barbara Jerschina, po odpowiedniej kwalifikacji pacjenta i wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań. Zapraszamy!

Shopping Cart