Dlaczego warto odchudzać się pod okiem lekarza? 

odchudzanie

Czasami pozbycie się nawet 2-3 kilogramów może stwarzać duży problem. A co dopiero, gdy cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości. Wtedy samodzielne próby odchudzania mogą być nie tylko nieskuteczne, ale też niebezpieczne. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, skorzystaj z pomocy lekarza. Dr Barbara Jerschina od lat specjalizuje się w kompleksowym leczeniu problemów z wagą. Co to oznacza?

Przede wszystkim to, że dr Barbara Jerschina zawsze bierze pod uwagę funkcjonowanie i stan zdrowia całego organizmu pacjenta. Początkiem drogi do wymarzonej sylwetki jest więc wnikliwy wywiad medyczny, analiza stylu żywienia, a jeśli jest taka potrzeba – wykonanie dodatkowych badań. Doktor dokonuje również dokładnych pomiarów składu ciała. Dopiero na podstawie tego wszystkiego może zaproponować ci skuteczny program odchudzania. U niektórych pacjentów konieczne może okazać się też włączenie farmakologii czy suplementacji. Poza tym może się okazać, że twoje problemy z wagą są powiązane z innymi schorzeniami i dlatego dotychczasowe próby odchudzania były skazane na niepowodzenie. Wszystko to dobrze jest wiedzieć na starcie!

Pamiętaj też, że odchudzanie jest procesem długotrwałym, skomplikowanym i wymagającym indywidualnego podejścia. Nie chodzi w nim tylko o to, aby zrzucić zbędne kilogramy, ale też trwale zmienić nawyki żywieniowe i cieszyć się nie tylko lepszym wyglądem, ale też bardziej aktywnym życiem i zdrowiem. Jedynie kompleksowa terapia pod okiem lekarza z użyciem wszystkich możliwych elementów leczenia daje długotrwałe i satysfakcjonujące efekty. Trzeba pamiętać, że epizod otyłości czy też nabierania wagi w trakcie życia można traktować jako pewną pewnego rodzaju chorobę przewlekłą – z tego względu warto do lekarza przychodzić regularnie nawet po osiągnięciu wymarzonej wagi, po to aby utrzymać efekty, a także poprawić jakość skóry, która tak czy inaczej po leczeniu otyłości zawsze będzie bardziej wiotka.

„Jesteś tym, co jesz!”

Jest wiele prawdy w tym powiedzeniu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo żywienie ma wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Choroba wieńcowa, miażdżyca, cukrzyca, alergie i nietolerancje pokarmowe, przewlekłe problemy żołądkowo-jelitowe, nadciśnienie tętnicze i wiele innych dolegliwości jest zależnych w dużym stopniu od diety i stylu żywienia. Można więc powiedzieć, że leczenie nadwagi i otyłości przyczynia się też do lepszego i dłuższego życia, będąc ważną częścią medycyny przeciwstarzeniowej.

Dr Barbara Jerschina specjalizuje się w leczeniu nadwagi i otyłości od wielu lat, była autorką ogólnopolskiego programu „Pożegnanie z nadwagą”. Nie tylko pomoże ci osiągnąć wymarzoną wagę (także przy pomocy najnowocześniejszych technologii hi-tech dostępnych w klinice), ale też podpowie, jak zmienić nawyki żywieniowe na całe życie. Do tego dobierze indywidualny program zabiegów anti-aging, które wykonują doświadczeni kosmetolodzy.  

Czy zabiegi odchudzają?

Pamiętaj też – to częsty błąd – że zabiegi modelujące nie odchudzają! Ich celem jest wyrzeźbienie sylwetki i pozbycie się nadprogramowych krągłości, z którymi nie radzą sobie dieta czy ćwiczenia. Dlatego są zalecane osobom z prawidłową wagą lub niewielką nadwagą, które borykają się z „oporną” tkanką tłuszczową np. na udach, brzuchu, biodrach, ramionach. Pozwalają skutecznie się jej pozbyć, dzięki czemu sylwetka staje się bardziej smukła i proporcjonalna. Ale nie zastąpią diety i ćwiczeń!

Zabiegi dla zabieganych

Dr Barbara Jerschina podkreśla też: – Jako jedyna klinika medyczna w Polsce oferujemy możliwość wykonania zabiegów na całe ciało w trakcie jednej wizyty – przy czym zabieg trwa od 1,5 do 2 h! Wykorzystujemy przy tym te same technologie albo łączymy je w indywidualnie zaplanowane programy zabiegowe, tak aby uzyskać jak najbardziej spektakularne efekty. Klinika jest wyposażona w skuteczne technologie na ciało, takie jak Wonder Body, Evo 3D, Onda, Icoone, Clatuu Alpha, Proshock Ice, Venus Legacy, Ultraformer, Schwarzy. Wiele z nich mamy w kilku egzemplarzach, dzięki czemu zabiegi mogą być wykonywane jednocześnie nawet przez 3 lub 4 kosmetolog, co znacznie skraca czas pobytu w klinice. Bardzo cenią to sobie osoby zabiegane, aktywne, a także młode mamy, które chcą szybko doprowadzić do „porządku” ciało po porodzie.

Zabiegi w trakcie odchudzania?

Wiele osób odkłada zabiegi do momentu zrzucenia wagi, wielu specjalistów zaleca też taką kolejność osobom z dużą nadwagą i otyłością. My nie! – Jesteśmy jedną z nielicznych klinik, która wdraża programy zabiegów w zasadzie od momentu podjęcia decyzji o odchudzaniu – mówi dr Barbara Jerschina. – To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu możemy uniknąć niepożądanego skutku ubocznego w postaci luźnej, wiszącej skóry po zrzuceniu wielu kilogramów, co jest częstym problemem. Dzięki temu nie będzie potem konieczna interwencja chirurgiczna albo będzie można ją wykonać w mniejszym zakresie. Poza tym pacjenci zyskują dodatkową motywację do działania zgodnie z planem!

Chcesz zrzucić 5, 10, 15 a może i więcej kilogramów? Zapraszamy na konsultacje do dr Barbary Jerschiny!

Shopping Cart