Gimnastyka w gabinecie

gimnastyka w gabinecie

 
Ostatnim hitem wśród hi-techów są urządzenia pozwalające nie tylko skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale też poprawić rzeźbę mięśni. Mówi się, że mogą zastąpić wizytę na siłowni. Jak jest naprawdę?

Stymulacja mięśni

Urządzenia EMS (Electromagnetic Muscle Stimulation) oraz FMS (ta autorska, zaawansowana technologia została zastosowana w dostępnym w naszej klinice urządzeniu Schwarzy – jest to skrót od Focused Magnetic Stimulation, czyli skoncentrowanej stymulacji magnetycznej) zmuszają mięśnie do gimnastyki, dosłownie! Gwałtowna zmiana pola magnetycznego, generowana przez urządzenie, przekazuje prąd bezpośrednio w głąb tkanki mięśniowej, co prowadzi do wywołania w niej intensywnych skurczy. Efekty są nieporównywalne do tych uzyskiwanych na siłowni – w trakcie 30-minutowego zabiegu dochodzi nawet do 20 000-60 000 skurczy mięśni, a 30 minut Schwarzy na obszar brzucha pozwala „wykonać” aż 800 brzuszków! Dzięki temu w sposób przyjemny i bezwysiłkowy możesz poprawić rzeźbę mięśni w wybranym obszarze. Zabieg jest robiony w sposób bezdotykowy i możesz pozostać w ubraniu!

Jednoczesna lipoliza

Skąd się wziął pomysł na tego typu zabiegi? Pacjenci od dawna szukali metod skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej – okazało się jednak, że częstym problemem po utracie wagi i wymodelowaniu sylwetki jest wiotka i czasami wręcz za „luźna” skóra. Dlatego pojawiły się na rynku doskonałe urządzenia, które nie tylko redukują nadmiar tkanki tłuszczowej, ale też jednocześnie poprawiają jędrność, gęstość i elastyczność skóry – te najbardziej skuteczne znajdziesz w naszej klinice.

Kolejnym krokiem, będącym odpowiedzią na potrzeby pacjentów, stały się właśnie urządzenia, które pozwalają w trakcie jednej procedury wysmuklić wybrane obszary ciała i od razu poprawić ich muskulaturę, dla uzyskania pełnego efektu pięknej sylwetki. Umożliwiają też nieinwazyjny lifting pośladków (tak lubiany przez panie) oraz wyraźne wzmocnienie muskulatury brzucha czy ramion (to działanie doceniają także panowie).
 

Zabieg zamiast siłowni?

Czy rzeczywiście zabiegi tego typu mogą zastąpić „tradycyjne” ćwiczenia? Z takim przekazem często możesz spotkać się w reklamie – a jak jest naprawdę? Z naszego doświadczenia wynika, że i tak, i nie. Tak, jeśli rzeczywiście nie masz czasu czy ochoty na trening na siłowni – możesz w ten sposób wzmocnić masę mięśniową w wybranych obszarach, np. na brzuchu, udach, ramionach, łydkach. To jedno z niewielu nieinwazyjnych urządzeń, które skutecznie pozwala też unieść opadające pośladki.

Jeśli jednak zależy ci na muskularnej sylwetce, wizyty na siłowni będą niezastąpione (najlepiej pod okiem trenera). Ale i tutaj Schwarzy może odegrać ważną rolę – dzięki zabiegom efekty twoich treningów pojawią się szybciej i będą lepsze, ponieważ technologia FMS pobudzi dodatkowo budowanie masy mięśniowej. Zwykle zalecamy wykonać serię 6-8 zabiegów, z częstotliwością nawet dwa razy w tygodniu. Ich zaletą jest krótki czas trwania (jednocześnie możemy pracować dwoma głowicami, co skraca czas o połowę) – to tylko 30-45 minut na jeden obszar! 

Wsparcie odchudzania

Schwarzy może też być wsparciem dla osób leczących w naszej klinice otyłość lub nadwagę. Nie czekamy do momentu osiągnięcia wymarzonej wagi, ale indywidualnie dobrane zabiegi włączamy do terapii praktycznie od samego początku. Dzięki temu pacjenci zrzucający wiele kilogramów nie muszą się martwić o wiotką, luźną skórę (często mogą uniknąć potem interwencji chirurgicznej po odchudzaniu związanej z wycięciem nadmiaru rozciągniętej skóry), a jednoczesne budowanie masy mięśniowej pozwala im szybciej cieszyć się postępującymi efektami. Pamiętajmy bowiem, że tutaj nie chodzi tylko o pozbycie się „nadprogramowych” kilogramów, ale zrobienie tego w taki sposób, aby skóra potem była jędrna i napięta. Często przychodzą do nas pacjentki, które cieszą się z kilku rozmiarów mniej, ale ciągle wstydzą się odsłaniać swoje ciało ze względu na fatalny wygląd skóry po odchudzaniu. My proponujemy terapię pozwalającą kompleksowo zadbać o sylwetkę. Schwarzy doskonale też wspiera inne zabiegi modelujące ciało, np. Onda – i taką terapię łączoną lekarze nagrodzili Perłą Dermatologii Estetycznej, co świadczy o jej wysokiej skuteczności.
 
Podsumowując: urządzenia typu Schwarzy rzeczywiście doskonale uzupełniają ofertę zabiegów na ciało i są metodą polecaną zarówno „leniuszkom”, jak i osobom aktywnie uprawiającym sporty i korzystającym z treningów na siłowni. Na pewno jednak trzeba pamiętać, że umiarkowany wysiłek fizyczny jest nam potrzebny nie tylko ze względu na urodę i wygląd, ale też zdrowie. Dlatego w tym kontekście FMS czy EMS nie zastąpi ćwiczeń, spacerów czy jazdy na rowerze, doskonale je jednak uzupełni.
 
Zapraszamy do naszej kliniki na indywidualnie ułożone programy zabiegów na ciało!
 
 

Shopping Cart