Cudowna lekkość ciała!

lekkość ciała

Ciężkie, obrzęknięte nogi najczęściej są skutkiem upałów i siedzącego trybu życia. Wiele kobiet ma też problem z zatrzymywaniem wody, co skutkuje uczuciem ciężkości całego ciała i wpływa na jego estetykę. Są jednak zabiegi, które szybko przynoszą ulgę i niemal natychmiast zapewniają cudowną lekkość!

Dlaczego tak często puchną nam nogi? Najczęściej związane to jest z trybem życia – brakiem ruchu (to naturalna pompa pozwalająca wypychać krew ku górze, w kierunku serca), nieodpowiednią dietą (obrzękom sprzyja przede wszystkim spożywanie dużych ilości soli), wysoką temperaturą (typowa letnia ciężkość i opuchlizna nóg), zbyt małą ilością wypijanej wody, nadmiarem alkoholu czy niewyspaniem.

Opuchlizna nóg może też być związana z zaburzeniami krążenia żylnego i limfatycznego, a także wieloma chorobami, np. nerek, serca czy tarczycy. Dlatego jeśli obserwujesz uciążliwe, bolesne lub długo utrzymujące się obrzęki, warto skontaktować się z lekarzem – w naszej klinice każdy zabieg jest poprzedzony wnikliwą diagnozą i wywiadem medycznym, czasem zalecamy też przeprowadzenie dodatkowych badań, aby mieć pewność, że pacjent może poddać się bezpiecznie zabiegom, albo pokierować go do innych specjalistów.

Zabiegi drenujące

Drenaż usprawnia przepływ limfy, co daje natychmiastowy efekt lekkich nóg. Takie działanie ma wiele urządzeń wykorzystywanych w naszej klinice do zabiegów modelowania ciała i redukcji cellulitu, połączonych z masażem ciała specjalnym aplikatorem, np. Icoone, Onda czy Venus Legacy. Nasze pacjentki bardzo też lubią rzadko spotykane w gabinetach medycyny estetycznej innowacyjne urządzenie Cosmosoft, bez którego ja nie wyobrażam sobie pracy z pacjentami chcącymi zrzucić zbędne kilogramy.

Cosmosoft wygląda jak kombinezon próżniowy do drenażu, ale poza podciśnieniem wykorzystuje technologię wolnozmiennego impulsowego pola elektromagnetycznego niskiej częstotliwości do redukcji tkanki tłuszczowej. Uwaga! Jest to jedyne urządzenie, które pozwala zmniejszyć nie tylko podskórną tkankę tłuszczową, lecz także niebezpieczny dla zdrowia tłuszcz trzewny (tzw. brzuszny), który gromadzi się między narządami wewnętrznymi. Ma też doskonałe działanie drenujące i jest bardzo skuteczne nawet przy uporczywych obrzękach. A sam zabieg jest przyjemny i bezbolesny, pozwala się wręcz zrelaksować. Jest to też jedna z niewielu technologii zalecanych osobom z nadwagą i otyłością jako wsparcie procesu odchudzania, już od momentu jego rozpoczęcia.

Zimnem w obrzęki!

Niska temperatura zmniejsza szybko obrzęki, na taki więc efekt możesz liczyć po zastosowaniu Proshock Ice, a więc metody łączącej kriolipolizę i falę uderzeniową. Zimno powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych w obszarze wymagającym wymodelowania, a fala akustyczna pobudza mikrokrążenie i drenaż, aby organizm mógł szybciej i sprawniej się ich pozbyć. Jednak bardzo pożądanym i lubianym przez nasze pacjentki „efektem ubocznym” tego zabiegu jest przyjemne uczucie chłodzenia (idealne w upały!) i natychmiastowe zmniejszenie obwodów poprzez pozbycie się zastojów wodnych i limfatycznych. Nasze pacjentki często nazywają ten zabieg po prostu „lekkie nogi” i mówią, że dzięki niemu zyskują uczucie lekkości, jakiego nie miały przez ostatnie 15-20 lat!

Styl życia

Estetyka idzie w parze z ogólnym dobrostanem, a dbałość o zdrowy styl życia w dużej mierze ma wpływ na to, jak wyglądamy. Dlatego w naszej klinice nie tylko poddasz się skutecznym zabiegom na twarz i ciało (także jednocześnie, jeśli masz mało czasu i chcesz go maksymalnie wykorzystać), ale też dowiesz się, jak dbać o swój organizm, aby wolniej ulegał procesom starzenia, a Ty mogła cieszyć się dobrym wyglądem i smukłym ciałem bez obrzęków.

Aby uniknąć ciężkich nóg, pamiętaj przede wszystkim o tym, aby wprowadzić w swoje życie następujące zdrowe nawyki – to naprawdę nie jest trudne!

  • Zadbaj o codzienną dawkę ruchu i wysiłku fizycznego – nie musi to być od razu siłowania czy klub fitness, wystarczą dłuższe spacery. Jeśli masz siedzącą pracę, rób sobie regularne przerwy np. co godzinę – poświęć dosłownie 5 minut, aby wstać i się poruszać.
  • Pij dużo wody – większość z nas niestety nie nawadnia prawidłowo organizmu. Powinnaś dostarczać sobie dziennie min. 2 litry wody.
  • Wodę możesz zmiksować z cytryną, ogórkiem, pietruszką – będzie mieć lepszy smak (jeśli nie lubisz pić czystej wody) i dodatkowe działanie drenujące oraz odmładzające (ze względu na dużą ilość witamin i naturalnych antyoksydantów).
  • Staraj się ograniczyć lub wyeliminować ze swojej diety alkohol, sól i potrawy wysokoprzetworzone – wszystko to sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie i obrzękom.
  • Jeśli nie możesz przyjść do nas na zabieg, a dokucza ci obrzęk związany np. z upałem, warto wziąć chłodny prysznic lub wymasować skórę kompresem chłodzącym (albo kostkami lodu zawiniętymi w czystą ściereczkę) – to szybko przyniesie ulgę! Zrezygnuj natomiast z gorących kąpieli.
  • Dbaj o prawidłową masę ciała – nadwaga sprzyja opuchnięciom!

Warto też podkreślić, że regularnie powtarzane zabiegi drenujące usprawniają przepływ płynów w organizmie i zapobiegają obrzękom. Warto je więc zaplanować w grafiku na stałe, jeśli masz taką skłonność, zwłaszcza latem.

Shopping Cart